Zavrieť

Porady

Faktúra za telefon

Dobrý deň,

chcem si len ujasnit jednu vec aby som nespravila chybu.
Uctujem v JU, štvrťrocný platca DPH. Faktúra za telefon prisla 7.1.2006. DPH spadá do roku 2005 alebo 2006?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    saglucka
    Dobrý deň,

    chcem si len ujasnit jednu vec aby som nespravila chybu.
    Uctujem v JU, štvrťrocný platca DPH. Faktúra za telefon prisla 7.1.2006. DPH spadá do roku 2005 alebo 2006?

    Dakujem
    Podľa dátumu dodania....

    saglucka je offline (nepripojený) saglucka

    saglucka
    liba2
    Podľa dátumu dodania....
    Datum dodania služby je 31,12,2005, dátum vystavenia fa: 3,1,2006.
    Takže do decembrovej dphcky? Hovorim spravne?

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Ano. Dôlezitý je dátu dodania sluzby alebo tovaru. Podobný prípad môže byť aj fa za elektriku. Ale aj za tovar, ktorý ti bol dodaný napr. 27.12.2005 a fa vystavili 2.1.2006.

    Wibko je offline (nepripojený) Wibko

    Wibko
    Poprosila by som o radu, tiež sa jedná o faktúru za telefón, nie som platca DPH, účtujem v JU a v ALFE keď nahadzujem fa do záväzkov podľa dátumu dodania "čo je 31.12.2005 ale došla 6.1.2006" vyhodí mi tabuľku že zápis nepatrí do roku 2005.Tak patrí či nepatrí ? Vopred ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Wibko
    Poprosila by som o radu, tiež sa jedná o faktúru za telefón, nie som platca DPH, účtujem v JU a v ALFE keď nahadzujem fa do záväzkov podľa dátumu dodania "čo je 31.12.2005 ale došla 6.1.2006" vyhodí mi tabuľku že zápis nepatrí do roku 2005.Tak patrí či nepatrí ? Vopred ďakujem.
    Ale pozor , Ty nie si plátcom DPH , Ty svoj záväzok zapíšeš dňom 6.1.2006 , vtedy Ti vlastne vznika záväzok zaplatiť faktúru do dňa splatnosti .. Toto Ti môže vyhadzovať jedine v roku 2005 .
    Ak máš prechod v Alfe už do nového roku 2006 spravený , treba zapísať do roku 2006 .


    Čiže zápis nepatrí do roku 2005 .

    Wibko je offline (nepripojený) Wibko

    Wibko
    Takže podľa tohoto Zitka5 nepíšem do záväzkov ani mzdy,ani odvody,ani nič čo sa týka roku 2005 ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Wibko
    Takže podľa tohoto Zitka5 nepíšem do záväzkov ani mzdy,ani odvody,ani nič čo sa týka roku 2005 ?
    Wibko , odpovedala som konkrétne ohľadne faktúry za telefón .
    Čo sa týka miezd a odvodov je to trošku iné .
    K 31.12.2005 zapíšeš záväzok - mzdy -odvody za zamestnancov - odvody za SZČO za mesiac december 2005 a s týmto zostatkom prechádzaš do roku 2006 a zároveň aj vykazuješ vo Výkaze o majetku a záväzkoch .

    To sú dva rôzne účtovné prípady .Tak to aj musíš posudzovať . O.K.?

    Wibko je offline (nepripojený) Wibko

    Wibko
    Ďakujem Zitka5 ja to tak aj robím, len som sa voláko zblbla.Ja rada čítam od teba príspevky vždy to napíšeš tak jasne, ešte raz dík.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    saglucka
    Datum dodania služby je 31,12,2005, dátum vystavenia fa: 3,1,2006.
    Takže do decembrovej dphcky? Hovorim spravne?
    Môžete to dať do decembrovej , aj do januárovej aj do februárovej. Narážam na to , že deň DP pri tlcom. službách nie je daný jednoznačne dodaním ale " najneskôr dňom vystavenia" §19/3. Takže, vy za deň DP môžete považovať 31.12 aj 3.1.= §49 právo na odpočítanie spadá rovnako pod oba mesiace.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.