Zavrieť

Porady

zápočtový list a položka poberá dôchodok

Prosím, chcem sa opýtať, ešte som sa s tým nestretla. Robím ukončenie zmluvy dohodou zamestnankyni, ktorá je poberateľom čiastočného invalidného dôchodku. Mám to v tejto položke uvádzať? Má táto zamestnankyňa nárok na dovolenku? Za pomoc veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anina191 Pozri príspevok
    Prosím, chcem sa opýtať, ešte som sa s tým nestretla. Robím ukončenie zmluvy dohodou zamestnankyni, ktorá je poberateľom čiastočného invalidného dôchodku. Mám to v tejto položke uvádzať? Má táto zamestnankyňa nárok na dovolenku? Za pomoc veľmi pekne ďakujem
    A prečo by si mala uvádzať do zmluvy? Nárok na D samozrejme má. CElkový ročný nárok závisí od doby odpracovaných rokov. A potom samotný výpočet od odpracov. doby u vás.

    anina191 je offline (nepripojený) anina191

    anina191
    Ide len o zápočtový list, kde na druhej strane sa vypisuje poberá - nepoberá dôchodok. Neviem teda, či sa tam píše starobný alebo aj invalidný dôchodok.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anina191 Pozri príspevok
    Ide len o zápočtový list, kde na druhej strane sa vypisuje poberá - nepoberá dôchodok. Neviem teda, či sa tam píše starobný alebo aj invalidný dôchodok.
    Potom si to nesprávne interpretovala, teda nie zmluva ale ZL, tam to samozrejme uvedieš.

    anina191 je offline (nepripojený) anina191

    anina191
    Aha, prepáč... Teraz som si to všimla... Tak ďakujem za pomoc. Ešte, ak môžem poprosiť, chcem vypočítať nárok na dovolenku. Zamestnankyňa nastúpila do PP niekedy v novembri 2009, neviem presne, nemám podklady pri sebe. No a teraz potrebujem vypočítať nárok na dovolenku za rok 2011, s tým že si ju vyberie teraz.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anina191 Pozri príspevok
    Aha, prepáč... Teraz som si to všimla... Tak ďakujem za pomoc. Ešte, ak môžem poprosiť, chcem vypočítať nárok na dovolenku. Zamestnankyňa nastúpila do PP niekedy v novembri 2009, neviem presne, nemám podklady pri sebe. No a teraz potrebujem vypočítať nárok na dovolenku za rok 2011, s tým že si ju vyberie teraz.
    Podstatné je to, koľko má ročný nárok, či 25,alebo 20 a koľko dní, resp.mesiacov odpracovala tento rok.

    anina191 je offline (nepripojený) anina191

    anina191
    Tweety Pozri príspevok
    Podstatné je to, koľko má ročný nárok, či 25,alebo 20 a koľko dní, resp.mesiacov odpracovala tento rok.

    Noooo tak zamestankyňa odpracovala v tomto roku celých 10 mesiacov bez PN, bez náhradného voľna a žiadnu dovolenku si nevyberala. Posledný deň odpracovala 10. 11. 2011 a ja teraz potrebujem vypočítať ukončenie PP. No a nárok na dovolenku má 25 dní, pretože 15 rokov už má odpracovaných.

    zápočtový list a položka poberá dôchodok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.