Zavrieť

Porady

Pri rekonstrukcii bytovky mi chcu namontovat okna, ktore som neodsuhlasil a nechcem.

Dobry den,

prosila by som o radu pre priatela:

Byva v bytovke, ktora je samostatna a ma spravcu, ktory v nej nebyva. Pred par mesiacmi ju zacali zateplovat. Na dverach bol oznam, ze dna xy budu chodit merat a spisovat ake kto chce okna. V ten den si priatel vzal dovolenku. Nikto neprisiel. Vcera sme sa dozvedeli, ze boli den po dni xy a kedze nebol doma, vybrali mu okna oni. Vcera prisli monteri a pytali sa kedy mozu okna namontovat. Priatel im oznamil, ze ich este nevybral a oni reagovali, vraj uz su vybrane na zaklade vzorky 2-3 majitelov bytov, krori v den po dni xy doma boli. Nasledne telefonoval spravcovi (monteri s tym nic nemaju, idu podla planu) o poskytnutie telefonneho cisla na firmu kde moze nahlasit zmenu okien. Spravca mu ho neposkytol, vraj cela bytovka ma mat rovnake okna. No ak sa pozriete na susedov, ktori uz predcasom menili okna, alebo na bytovky pred a za...nikto nema rovnake okna (je logicke, ze si kupim okna ake chcem).
Chcem vas poprosit o radu - kde, na aky zakon, urad...sa ma obratit aby mu nenamontovali v pondelok tie okna, ktore nehce? Dakujem,
Naposledy upravil Dav : 17.11.11 at 12:45
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Toto sa mi len zdá...-toto si fakt niekto dovolí? to je nonsens- zavolať políciu na nich...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Ja sa len obavam toho, ze ak ich odmietne namontovat, ze nedostane ziadne. Viem, ze kazdy podpisoval nejake plnomocenstvo pred zacatim zateplovania a dufam, ze to nema nic spolocne s vyberom okien.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ja osobne by som bola rada, keby sme v bytovke mali vsetci rovnake okna. Aspon dizajnovo... Niektori si dokonca pomenili format okien, niektori maju v oknach tu taku "mriezku"... no že des....
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Ja chapem, ze kazdy ma iny nazor, no on chce dvojkridlove, nie troj. A ked je to jeho byt, treba to respektovat.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

to je bežné,že niektorí miesto 3-dielných okien si dali namontovať 2-dielné ,

a čo teraz s tým ?

Najlepšie riešenie je trojdielné okno s prostredným sklom vsadeným napevno
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

aj ja by som chcela ine okno ako on. Ale teraz by som sa zamerala na to ako mu pomoct. Dakujem.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

BIZAL Pozri príspevok
Ja chapem, ze kazdy ma iny nazor, no on chce dvojkridlove, nie troj. A ked je to jeho byt, treba to respektovat.
...a pôvodné okná sú 3-krídlové? Ak áno, tak aj nové musia byť také, inak sa mení celý vzhľad budovy a to už je na stavebné povolenie....
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Ano, povodne su trojkridlove. Ale susedia, ktori si vymenili uz skor, si dali aj ine.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

BIZAL Pozri príspevok
Ano, povodne su trojkridlove. Ale susedia, ktori si vymenili uz skor, si dali aj ine.
...no a o tomto to celé je. Každý si robí, čo sa jemu páči, nedodržiava nič a potom to všetko aj tak vyzerá...aj tie sídliská. Ozaj, včera som videla jedného, čo išiel do protismeru, od teraz tak budem chodiť aj ja, a radím to aj ostatným...a jeden vyhodil nejaké papiere z auta na parkovisku, robme to tak všetci....
3 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Ale sak on nechce robit na truc. A nespravil to len jeden....Tie okna su take drobne, ze vobec nie je svetlo vnutri a este z nich spravit 3 aj so stlpikmi...ja by som dala len jedno.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

BIZAL Pozri príspevok
Ale sak on nechce robit na truc. A nespravil to len jeden....Tie okna su take drobne, ze vobec nie je svetlo vnutri a este z nich spravit 3 aj so stlpikmi...ja by som dala len jedno.
http://www.porada.sk/t137968-vymena-...lastnikov.html
1 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Dakujem, Arizona. To sa opat tyka vlastnikov, ktori si uz okna pomenili bez suhlasu.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Je to taký oriešok. Ak je okno súčasť domu, je to majetok všetkých vlastníkov a nemožno ho meniť bez súhlasu spoluvlastníkov. V tom prípade sa o výmenu musia postarať všetci vlastníci cez tvorbu FOaÚ.

Ak je okno súčasť bytu, je to majetok vlastníka a môže si s oknom robiť čo chce, vymeniť za aké chce za svoje peniaze, ba nemusí si dať žiadne, ak nemá, niekde si dávajú igelit, však je to jeho majetok, či nie?

V zákone o tom nič nie je. Alebo? Že by ... Okno je súčasť obvodového múru, jeho výplň je izolačná konštrukcia. Či nie???

182/1993, § 2

(1) Bytom sa na účely tohto zákona rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu trvalo určené na bývanie a môžu na tento účel slúžiť ako samostatné bytové jednotky.

(2) Bytovým domom (ďalej len "dom") sa na účely tohto zákona rozumie budova, v ktorej je viac ako polovica podlahovej plochy určená na bývanie a má viac ako tri byty a v ktorej byty a nebytové priestory sú za podmienok ustanovených v tomto zákone vo vlastníctve alebo spoluvlastníctve jednotlivých vlastníkov a spoločné časti domu a spoločné zariadenia tohto domu sú súčasne v podielovom spoluvlastníctve vlastníkov bytov a nebytových priestorov.

(4) Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie.

Teda, riadny, orech!!!
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

sito Pozri príspevok
Je to taký oriešok. Ak je okno súčasť domu, je to majetok všetkých vlastníkov a nemožno ho meniť bez súhlasu spoluvlastníkov. V tom prípade sa o výmenu musia postarať všetci vlastníci cez tvorbu FOaÚ.

Ak je okno súčasť bytu, je to majetok vlastníka a môže si s oknom robiť čo chce, vymeniť za aké chce za svoje peniaze, ba nemusí si dať žiadne, ak nemá, niekde si dávajú igelit, však je to jeho majetok, či nie?

V zákone o tom nič nie je. Alebo? Že by ... Okno je súčasť obvodového múru, jeho výplň je izolačná konštrukcia. Či nie???

182/1993, § 2

(1) Bytom sa na účely tohto zákona rozumie miestnosť alebo súbor miestností, ktoré sú rozhodnutím stavebného úradu trvalo určené na bývanie a môžu na tento účel slúžiť ako samostatné bytové jednotky.

(2) Bytovým domom (ďalej len "dom") sa na účely tohto zákona rozumie budova, v ktorej je viac ako polovica podlahovej plochy určená na bývanie a má viac ako tri byty a v ktorej byty a nebytové priestory sú za podmienok ustanovených v tomto zákone vo vlastníctve alebo spoluvlastníctve jednotlivých vlastníkov a spoločné časti domu a spoločné zariadenia tohto domu sú súčasne v podielovom spoluvlastníctve vlastníkov bytov a nebytových priestorov.

(4) Spoločnými časťami domu sa na účely tohto zákona rozumejú časti domu nevyhnutné na jeho podstatu a bezpečnosť, najmä základy domu, strechy, chodby, obvodové múry, priečelia, vchody, schodištia, spoločné terasy, podkrovia, povaly, vodorovné nosné a izolačné konštrukcie a zvislé nosné konštrukcie.

Teda, riadny, orech!!!
Okna sa beru ako otvorove vyplne
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
BIZAL Pozri príspevok
aj ja by som chcela ine okno ako on. Ale teraz by som sa zamerala na to ako mu pomoct. Dakujem.
....

..no pokial nemá žiadnu podpísanú zmluvu na okná, tak nech si žiadne montovať nedá..a ak si vyberie, to, čo chce, firma mu okná namontuje aj do zatepleného domu...ale asi mal správca so zateplovačmi dohodu a províziu, nuž preto nechcel, aby si niekto dával iné, než to, čo určí on...prišiel by o províziu, alebo jej časť...náš činžákový pánboh to takto robí bežne a so všetkým-čo najdrahšie...
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

A nie je okno, otvor v obvodovom múre? Ta diera je čo? Len diera? To čo je v tej diere neizoluje miestnosť od vonkajších vplyvov? Keď budú zatepľovať, môžu ten otvor tiež zaizolovať. Zateplenie je izolácia. Či nie?
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

sito Pozri príspevok
A nie je okno, otvor v obvodovom múre? Ta diera je čo? Len diera? To čo je v tej diere neizoluje miestnosť od vonkajších vplyvov? Keď budú zatepľovať, môžu ten otvor tiež zaizolovať. Zateplenie je izolácia. Či nie?
tak, tak
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...

...ari, ani ja som sa nikoho nepýtala, či si môžem dať vymeniť okná a čo si spomínam, u nás nikto nikoho...

...dnes nie je zákonom určené, že na dome musia byť rovnaké okná,pýtala som sa na to na OSBD,len pokiaľ nie jú nejaké okrúhle- ako na lodi...ale 2 alebo,3 diely-to môže byť...
0 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

pepsikova Pozri príspevok
....

..no pokial nemá žiadnu podpísanú zmluvu na okná, tak nech si žiadne montovať nedá..a ak si vyberie, to, čo chce, firma mu okná namontuje aj do zatepleného domu...ale asi mal správca so zateplovačmi dohodu a províziu, nuž preto nechcel, aby si niekto dával iné, než to, čo určí on...prišiel by o províziu, alebo jej časť...náš činžákový pánboh to takto robí bežne a so všetkým-čo najdrahšie...
Viaceri si nahlasili ine okna a maju ich. Dnes opat volal spravcovi a ten mu povedal, ze to doriesi (po istej prudkej vymene nazorov). Priatel sa vsak vyjadril, ze ho pozna, ze to urcite nedoriesi. Preto...ak pridu montovat (tie zle okna) netreba ich vpustit? Moze sa stat, ze nedostane ziadne okna a ani peniaze spat?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
BIZAL Pozri príspevok
Viaceri si nahlasili ine okna a maju ich. Dnes opat volal spravcovi a ten mu povedal, ze to doriesi (po istej prudkej vymene nazorov). Priatel sa vsak vyjadril, ze ho pozna, ze to urcite nedoriesi. Preto...ak pridu montovat (tie zle okna) netreba ich vpustit? Moze sa stat, ze nedostane ziadne okna a ani peniaze spat?
..vy ste niečo dopredu platili?..

..no, myslím, že neprídu...ale ak by náhodou ano, tak si pýtajte ukázať zmluvu, ktorou ste sa zaviazali na príslušné okná a podpísali ste ju....(lebo ak tam nebude váš podpis-zmluva nie je platná, a teda môžete správcu poťahať po príslušných úradoch za okrádanie)...
...a možno stihnete ešte do zateplenia dať také, aké sa páčia vám...
...ak nepodpísal so správcom zmluvu, kde sú okná zarátané v cene zateplenia domu-konkretne tie vaše, tak mu predsa nemôžu byť účtované...zateplenie splácate z fondu-a váš dlh musí činiť len sumu za zateplenie...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať