Zavrieť

Porady

Akým kurzom počítať?

Ahojte, poprosila by som niekoho o radu s akým kurzom mám previesť zostatok z valutovej (USD) pokladne do riadnej eurovej napr. k 31.10.2011? Vznikne mi tam nejaký kurzový rozdiel? Ďakujem všetkým za odpovede!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Nie je jasné, aký je dôvod prevodu. Ak je zostatok stále v USD, musí zostať na analytickom účte USD. Ak došlo k zámene USD za Euro, tak sa účtuje, akoby USD boli predané. Tam nevzniká kurzový rozdiel /pre účet 563, resp. 663/, ale náklad, resp. výnos z predaja /pre účet 568, resp. 668/ vo výške rozdielu medzi kurzom, ktorým bola hodnota USD evidovaná do výmeny a kurzom, za ktoré boli vymenené.
    Príklad ? Ak si mala napr. 100 USD, získaných do valutovej pokladne kurzom napr. 1,48, t.j. 67,6576 a zamenila si ich za 70,12 EUR, tak účtuješ výdaj USD 26100/21102 = 67,6576 a príjem EUR 21101/26100 = 67,66 a výnos z predaja 21101/66800 = 2,46.
    Ak si ich zamenila za menej, t.j. 65,25, tak namiesto výnosu účtuješ náklad 56800/21101 = 2,41. Dôležité je na účet 261 účtovať rovnaké hodnoty, aby po účtovaní nemal žiadny zostatok.

    Akým kurzom počítať?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.