Zavrieť

Porady

DDP r.35 +alebo-

Prosím Vás, podávam DDP za 1.Q. Vyšlo mi zníženie daňovej povinnosti. Dávam do r. 35 rozdiel oproti podanému DP znamienko + alebo-?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Dúfam, že ti to dobre napíšem. Ak ti dlhuje DÚ, tak tam bude mínus a ak dlhuješ ty DÚ, tak tam bude plus.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    ormika
    Dúfam, že ti to dobre napíšem. Ak ti dlhuje DÚ, tak tam bude mínus a ak dlhuješ ty DÚ, tak tam bude plus.
    aj ja si to tak myslím, len som sa chcela uistiť. Dík.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Poviem ti môj prípad, lebo aj ja som v tom mala chaos. My sme v II.Q.05 odviedli viacej DPH a teraz som robila dodatočné, kde som do r. 35 dala rozdiel mínusom. Volala som aj na DÚ, bolo to dobre a ešte som o túto sumu mohla zaplatiť menej za IV.Q.05. ALe to som mala dohodnuté so správkyňou DÚ.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ormika
    Poviem ti môj prípad, lebo aj ja som v tom mala chaos. My sme v II.Q.05 odviedli viacej DPH a teraz som robila dodatočné, kde som do r. 35 dala rozdiel mínusom. Volala som aj na DÚ, bolo to dobre a ešte som o túto sumu mohla zaplatiť menej za IV.Q.05. ALe to som mala dohodnuté so správkyňou DÚ.
    Ormika, prosím Ťa a keď si robila DDP k DPH , tak si vyplnila nanovo celé DP a potom do r.35 rozdiel, či si vypĺňala len tie riadky, ktoré boli zlé ?

    Ja som nevystavila ostrú fa k preddavku v 1Q.2005 a tak musím prerobiť všetky DP, lebo som zaplatila v 1.Q o 15.000 menej a v 2.Q zase o 15.000 viac .... no pohnojila som si to riadne

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jess
    Ormika, prosím Ťa a keď si robila DDP k DPH , tak si vyplnila nanovo celé DP a potom do r.35 rozdiel, či si vypĺňala len tie riadky, ktoré boli zlé ?

    Ja som nevystavila ostrú fa k preddavku v 1Q.2005 a tak musím prerobiť všetky DP, lebo som zaplatila v 1.Q o 15.000 menej a v 2.Q zase o 15.000 viac .... no pohnojila som si to riadne
    Nanovo celé a rozdiel na riadku 35

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Tak som to prerobila a vyšlo mi :

    1.Q.
    mala som nadmerný odpočet :-142.007,-
    má byť :...........................:-136.099,-

    a teraz neviem, či ten rozdiel 5.908,- dám do r.35 s + alebo s - ?????

    2.Q.
    mala som nadmerný odpočet :-1.613,-
    má byť :...........................:-7.520,-.....rozdiel 5.907,-

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    jess
    Tak som to prerobila a vyšlo mi :

    1.Q.
    mala som nadmerný odpočet :-142.007,-
    má byť :...........................:-136.099,-

    a teraz neviem, či ten rozdiel 5.908,- dám do r.35 s + alebo s - ?????

    2.Q.
    mala som nadmerný odpočet :-1.613,-
    má byť :...........................:-7.520,-.....rozdiel 5.907,-
    Vychádzajúc z Poučenia k vyplňovaniiu DP:
    50. Riadok 35 - rozdiel oproti poslednému daňovému priznaniu (riadnemu, opravnému alebo dodatočnému). Údaj môže mať hodnotu plus, čo vyjadruje rozdiel v prospech štátneho rozpočtu, alebo hodnotu mínus, čo vyjadruje rozdiel v prospech osoby podávajúcej daňové priznanie.

    by som 1.Q. 5908 dala znamienok plus
    a druhý znamienkom mínus.

    /Dúfam, že sa to neberie matematicky a bolo by to naopak /.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    I.Q. rozdiel plusom, II.Q. rozdiel mínusom. To znamená, že v I.Q. si mala nadmerný odpočet, po dodatočnom priznaní si mala nadmerný odpočet menší, to znamená, že musíš daň vrátiť DÚ, a II.Q. si mala menší nadmerný odpočet a po dodatočnom priznaní si mala nadmerný odpočet väčší, takže by ti mal DÚ rozdiel vrátiť, preto bude suma mínusom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.