Zavrieť

Porady

PZP, amortizacia a uhrada skody ?

Zdravim poradaci, poprosil by som o nejaku pravnu radu ak by sa tu niekto taky nasiel. Priatelka naburala pri cuvani do chlapika ktory vlastnil 8 rocnu skodovku. Evidentne to bola jej chyba, spisala ten papier o havarii a nahlasili udalost poistovni kde mala PZP. Vsetko vyzeralo OK, az jedneho dna prisiel za nou chlap do prace, ze on dal za opravu 2300 E, a poistovna mu preto ze ma 8-rocne auto nepreplatila 100 % faktury ale len 2000 E. A 300 E teraz chce od nej.

Chlapik si teraz najal pravnika, a napisal mojej priatelke, ze ak mu tie peniaze neda do buduceho tyzdna, bude sa sudit. Ma sancu vysudit peniaze v obciansko pravnom spore ?

Podla vsetkych moznych informacii, ktore sa mne ako nepravnikovi podarilo ziskat, na to pravo nema, lebo udalost bola sposobena v case ked vozidlo malo hodnotu mensiu o amortizaciu a tak preto nemohol dostat ani 100% kedze sa mu auto akoze zhodnotilo, lebo tam ma teraz nove suciastky namiesto tych starych. No ale paragrafy su klukate a ja niesom pravnik...


Dakujem za akukolvek pomoc...
Peto
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    roman34 je offline (nepripojený) roman34

    roman34
    poskodeny si moze uplatnit narok voci skodcovi alebo voci poistovni

    ak si ho uplatni voci priatelke tak hned ako pride zaloba oznamte tuto skutocnost poistovni a ziadajte aby poistovna vstupila do konania ako vedlajsi ucastnik

    v kazdom pripade ak spor prehrate bude vsetko platit poistovna kedze narok upaltneny poskodenym spada pod poistne krytie PZP

    preboha je offline (nepripojený) preboha

    preboha
    u slovenských súdov má šancu každý......

    PZP, amortizacia a uhrada skody ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.