Zavrieť

Porady

DPH a reklamné predmety z EU

Chcel by som sa spýtať: Ak kúpim reklamné predmety z členského štátu EU, kde cena za kus je väčšia ako 500 SK, mám nárok na odpočet DPH? Môj názor je, že ide o klasické samouplatnenie dane, vypočítam si daň na vstupe aj na výstupe. Len ma mätie to, že to nie je daňový náklad a preto neviem či mám nárok na odpočet dph.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Napíste prosím aspon názor ci to tak je dobre, alebo dajte súhlas, nech som neni na pochybach. Dakujem.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Jozef I
    Chcel by som sa spýtať: Ak kúpim reklamné predmety z členského štátu EU, kde cena za kus je väčšia ako 500 SK, mám nárok na odpočet DPH? Môj názor je, že ide o klasické samouplatnenie dane, vypočítam si daň na vstupe aj na výstupe. Len ma mätie to, že to nie je daňový náklad a preto neviem či mám nárok na odpočet dph.
    Zákon o DPh v § 8 ods. 3 hovorí (prenesene)že bezodplatné dodanie RP nad 500 sk sa považuje za dodanie za protihodnotu.Takže vy predmety kúpite a uplatníte daň na vstupe a v čace ich darovania odvediete daň na výstupe (ak máte nárok na odpočet z vašej činnosti).
    To podľa mňa platí aj v prípade zahraničia, predmety doveziete, uplatníte daň va výstupe a vstup ´=samozdanenie. A keď ich darujete odvediete daň na výstupe, to už bude asi tuzemské dodanie r. 3 DP.

    Bobina je offline (nepripojený) Bobina

    Bobina
    a ako to bude vyzerat po účtovnej stránke??
    ako zaúčtujem DPH , ked som raz už o základe DPH účtovala??
    Prečo, ak som to najprv samozdanila, je nutné ešte odviesť DPH??

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    lebo ide o reklamné predmety.....ak sa obstarajú, tak je režim rovnaký ako pri hociktorom inom tovare. Ale ak sa dodajú bezodplatne..je to dodanie za protihodnotu. Treba odviesť DPH.....tak ako je to v predošlom príspevku.
    Naposledy upravil KEJKA : 22.05.06 at 19:21

    DPH a reklamné predmety z EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.