Zavrieť

Porady

obrovsky dlh

moj otec ma velku dlzobu ma milionovu na cestnej dani.nebude ju vediet splatit ani za 5 zivotov.chcem vediet ci ju nemusim zdedit alebo podla zakona musim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak sa vzdáš dedičstva, vzdáš sa aj záväzkov.
    kombinácia podľa mňa nie je možná, nemôžeš zdediť napr. dom, ale iný majetok odmietneš a tiež aj záväzky.
    Takže treba všetko, čo sa dá vysporiadať za jeho života, prípadne riešiť osobný bankrot, myslím,, že to už funguje aj u nás - ale neviem isto.
    Nechápem ale - či otec má živnosť, alebo má osobný dlh a z čoho? Ale to ma samozrejme nemusí zaujímať.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Otec bude celit exekutorom do svojej smrti, siahnu mu na prijmy, byt, vsetko. Takze predpokladam, ze po nom nezostane ziadny majetok.
    Vy sa dedicstva mozete zriect (treba tak spravit na vyzvu pisomne alebo ustnym vyhlasenim na sude tusim do 30 dni a neda sa to odvolat !).
    Ale rozumny notar dedicske konanie zastavi pre predlzenie, takze k tomu mozno ani nepride.

    U nas je to zatial tak, ze tym vsetko zanika a dlhy na vas neprechadzaju.

    // Cital som, ze v Cechach (?) uz chystaju upravu, ze sa bude dedit vsetko, aj dlhy a bude ich treba splacat... Holt, ked "vychcalkovia" nasli cestu na zbohatnutie tym, ze jeden sa extremne zadlzi a druhy vsetko vlastni (a spolu si uzivaju), tak naprava stavu postihne vsetkych ludi.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Z tvojho zadania otázky sa Ti nedá odpovedať.

    Musíš byť konkrétnejší. Otec je SZCO? Alebo má firmu? Má majetok?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    A prečo až milionovu dlžobu ?To má pri jeho SZČO toľko vozidiel, resp. to je už suma , kde sú vyčíslené aj sankčné úroky ?
    Bol SZCO od 1993 do 2001...majetok už nemá žiadny.ma len byt v ktorom žije aj ten je podminovany exekútormi zo soc. a zdrav poisťovni...mal majetok ako firemny ...podnikal v stavebnictve ...bol nezodpovedny a hlavne bol neplatic...neviem co este staci to?
    ja len ze mam rodinku a firmu novy dom a nechcela by som o toto prist

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    len ci to neni len reklama na eurokaravany

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.