Zavrieť

Porady

Skratenie-zrusenie podmienky

Dobry den,je moyne poziadat o skratenie alebo zrusenie podmienecneho trestu(za podvod-dotknuta osoba kupila odo mna vec ktoru zaplatila a ja som jej ju nasledne neposlal.To vsetko ako fyzicka osoba. Z toho trestu uplynulo uz viac ako polovica(cely trest bol dva roky. Za akzch podmienok je mozne poziadat o skratenie alebo zrusenie, aky je postup? Je k tomu nejake vzorove tlacivo alebo co ma obsahovat.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Po uplynutí skúšobnej doby (podmienky) súd v lehote 1 roka rozhodne, či si sa osvedčil, alebo nie. Ak tak nerozhodne do jedného roka po skončení skúšobnej doby, má sa za to, že si sa osvedčil. Hneď potom register trestov záznam vymaže bez toho, aby si o to musel žiadať. Podľa toho čo uvádzaš, bol si odsúdený na nejakú dobu s podmienkou, ktorá bola tiež na nejakú dobu. (napríklad odsúdený na 12 mesiacov so skúšobnou dobou na 24 mesiacov-podmienka býva spravidla na dlhšie obdobie). Počas skúšobnej doby, ak sa osvedčíš (teda nespáchaš iný trestný čin), nebude vykonaný trest (odňatie slobody). Podmienka sa nedá skrátiť, ani zrušiť.
    Naposledy upravil GabiZ : 18.11.11 at 12:01

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    A predkladali ste výpis z registra trestov, alebo odpis z registra trestov, kde sa zaznamenávajú všetky priestupky. Ale na druhej strane išlo o právoplatné odsúdenie, takže neviem, to už výpis z registra trestov tiež obsahuje (mysleli ste 12/2010 nie?). Ale muselo to tam byť skôr, po právoplatnosti rozhodnutia o odsúdení, nie?
    Naposledy upravil GabiZ : 18.11.11 at 12:40

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Preco to chce skratit? Ved pri podmienke staci spravat sa slusne a nemozes mat problem.

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    misomiso Pozri príspevok
    Preco to chce skratit? Ved pri podmienke staci spravat sa slusne a nemozes mat problem.
    Kôľi vymazania z registru. Aby som to nemal vo výpise registra trestov..

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ak do roka súd nevydá rozhodnutie, tak áno, po roku zaniká a nastane výmaz v registri trestov.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ale ešte podotknem, pozor na túto skúšobnú dobu. Platí výnimka zo všeobecnej jednoročnej lehoty – v prípade, ak je odsúdený stíhaný pre iný trestný čin, možno rozhodnutie o (ne)osvedčení sa vydať do dvoch rokov od uplynutia skúšobnej doby. Samotná skutočnosť, že je odsúdený stíhaný pre iný TČ, neznamená, že sa v skúšobnej dobe neosvedčil a súd preto spravidla musí vyčkať s vydaním rozhodnutia až do právoplatného skončenia konania o takomto čine. Ak konanie nebolo ukončené v lehote dvoch rokov od skončenia skúšobnej doby, z dôvodov, ktoré odsúdený nezavinil, platí zákonná fikcia, že sa osvedčil. Podmienka nebude splnená, ak páchateľ vlastným konaním zavinil, že trestné konanie nebolo ukončené, napr. ak sa v priebehu plynutia uvedenej doby zdržiaval v cudzine a vec tak bez jeho prítomnosti nebolo možné náležite objasniť.

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    GabiZ Pozri príspevok
    Ak do roka súd nevydá rozhodnutie, tak áno, po roku zaniká a nastane výmaz v registri trestov.
    Nechápem ako sa to mohlo staŤ ale opíšem Vám situáciu:
    Podmienka nadobudla právoplatnosŤ niekedy v 5/2010. Do novej práce som nastupoval 12/2011 a tam som potreboval výpis z registra trestov. A ten som mal prázdy. A teraz keď som bol na živnostenskom tam mi zamietli žiadosť lebo už to tam mám tú podmienku.. Ako je to možné.. Nechápem tomu..

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    Ale na tlačive ktoré som vypĺnal podanie žaidosti o živnosŤ tam bolo napísané výpis registra a nie odpis..
    citujem: ČASŤ C. Údaje potrebné pre vyžiadanie výpisu z registra trestov:
    tu je to tlačivo: http://www.minv.sk/?vzory-tlaciv-pre-fo

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Áno, opravila som sa, pretože tu išlo od právoplatné odsúdenie, akurát s podmienkou, takže to sa do výpisu píše. Ale neviem, aké sú lehoty na zápis do registra trestov (proces medzi súdom a prokuratúrou), keďže v máji nadobudlo rozhodnutie právoplatnosť ako píšete v decembri to tam ešte nebolo, to už neviem.

    michja je offline (nepripojený) michja

    michja
    GabiZ Pozri príspevok
    No asi preto, že v prvom prípade ste predkladali výpis z registra trestov, ale v druhom prípade žiadali odpis z registra trestov, kde sa zaznamenávajú všetky priestupky. Ale na druhej strane išlo o právoplatné odsúdenie, takže neviem, to už výpis z registra trestov tiež obsahuje (mysleli ste 12/2010 nie?). Ale muselo to tam byť skôr, po právoplatnosti rozhodnutia o odsúdení, nie?
    Nie 5/2010 Začala podmienka a 12/2011 som si bra víps z registra a bol prázdy... nieje tam preklep..

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ale veď máme november 2011, nemohli ste si brať výpis v decembri 2011, toho sme sa ešte nedožili predsa. Či?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.