Zavrieť

Porady

stravné lístky

Je možné aby zamestnanec podpísal nejaké vyhlásenie, že nemá záujem o stravné lístky a že v mzde je už zahrnutý prípratok na stravovanie , a ked ano tak v akej výške ???</SPAN></SPAN>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla mna to mozne nie je, pravny ukon, ktorym sa zamestnanec dopredu vzdava svojich narokov, je podla ZP neplatny.
    Zamestnavatel je povinny zabezpecit stravovanie. Moze to urobit aj tak, ze si dohodne dovoz stravy do firmy, ktoru si zamestnanci budu objednavat. Nemusi zrovna davat stravne listky.
    Ci zamestnanec nevyuzije taketo stravovanie, je uz na jeho rozhodnuti.
    Zamestnavatel je kryty zmluvou s dodavatelskou firmou.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    stravne listky su tu riesene vo viacerych temach - treba hladat

    napr.
    http://www.porada.sk/t17445-p4-strav...tml#post593254

    plus prestudovat zákonník práce § 152 Stravovanie zamestnancov

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    zamestnanec môže "odmietnuť" stravovanie ktoré zabezpečil zamestnávateľ len zo zdravotných dôvodov, musí predložiť potvrdenie od odborného lekára

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    katka 23 Pozri príspevok
    zamestnanec môže "odmietnuť" stravovanie ktoré zabezpečil zamestnávateľ len zo zdravotných dôvodov, musí predložiť potvrdenie od odborného lekára
    jednoducho to nebudem jesť,ako ma môže prinútiť? násilím mi to nacpe do úst??

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    (6) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi finančný príspevok v sume uvedenej v odseku 3, len ak povinnosť zamestnávateľa zabezpečiť zamestnancom stravovanie vylučujú podmienky výkonu práce na pracovisku alebo ak zamestnávateľ nemôže zabezpečiť stravovanie podľa odseku 2, alebo ak zamestnanec na základe lekárskeho potvrdenia od špecializovaného lekára zo zdravotných dôvodov nemôže využiť žiadny zo spôsobov stravovania zamestnancov zabezpečených zamestnávateľom.
    platí pre zadávateľa
    Naposledy upravil katka 23 : 18.11.11 at 14:07

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Gina Er Pozri príspevok
    jednoducho to nebudem jesť,ako ma môže prinútiť? násilím mi to nacpe do úst??
    ak si zam- eľ podľa zákona splní svoju povinnosť ....
    nútiť zam- ov nebude , to je ich problém , niekto má rád slané, niekto menej slané

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.