Zavrieť

Porady

SRO a kúpa domu na prenájom

Sme SRO a chcem sa opýtať, či môže firma kúpiť dom opraviť ho a potom prenajimať. V opred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ďakujem, má to zapísané v OR, ale zaoberá sa inou činnosťou. Chce kúpiť dom, opraviť ho a následne prenajímať. V OR má napísané-prenájom nehnuteľnosti s poskytovaním iných než základných služieb.
    Dobré kúpime dom, ktorý treba opraviť keď ho chceme prenajímať. Budú to dosť veľké opravy. Môžem si to dávať do nákladov, alebo oprava domu bude technické zhodnotenie. Možno toho roku nepresiahnú opravy domu 1700 EUR. Takže budeme opravovať možno ešte celý budúci rok a tak nebudem mať z toho majetku žiadný výnos. Je to v poriadku?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak si si istá, že nejde o TZ, ale skutočne iba o opravy, tak je to v poriadku.
    Ide o to ,že neviem posúdiť či je to TZ. Napriklad výmena okien za plastové, výmena dverí za plastové, výstavba plotne, nie betonovej iba drevenej. Výmena kachličiek v sociálkach. Ja by som to dala do opravy, ale čo daňovíci?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    annasoltesova Pozri príspevok
    Ide o to ,že neviem posúdiť či je to TZ. Napriklad výmena okien za plastové, výmena dverí za plastové, výstavba plotne, nie betonovej iba drevenej. Výmena kachličiek v sociálkach. Ja by som to dala do opravy, ale čo daňovíci?

    Skús si prečítať túto tému.
    http://www.porada.sk/t88700-oprava-a...odnotenie.html

    SRO a kúpa domu na prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.