Zavrieť

Porady

kupa domu

caute poradaci,
chceli by sme kupit domcek, resp.hrubu stavbu domu.Poradte mi co si mame pytat od majitela domu,ake doklady a naco si mame dat pozor.Podotykam ze je to novy domcek, ale nedostavany.A este,ked si dame teraz okna na dom, moze to tak ostat dalsiu zimu???nic sa nemoze stat oknam ked to bude uzavrete a nebude sa tam vobec kurit?poradte mi prosim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    monka80
    caute poradaci,
    chceli by sme kupit domcek, resp.hrubu stavbu domu.Poradte mi co si mame pytat od majitela domu,ake doklady a naco si mame dat pozor.Podotykam ze je to novy domcek, ale nedostavany.A este,ked si dame teraz okna na dom, moze to tak ostat dalsiu zimu???nic sa nemoze stat oknam ked to bude uzavrete a nebude sa tam vobec kurit?poradte mi prosim
    Overte si hlavne list vlastníctva (či je predávajúci výlučným majiteľom) a tiež či na dome nie sú nejaké ťarchy.

    Samotnej stavbe a oknám zima neuškodí.

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Ak kupujete hrubú stavbu, tak na liste vlastníctva bude len pozemok. Stavba sa
    tam dostane až po kolaudácií. Je veľký rozdiel v cene podľa štádia rozostava-
    nosti. (len múry a strecha, alebo aj rozvody vody, odpad, el., plyn a kúrenie).
    V každom prípade by som si zobrala so stavbára(najlepšie taký, ktorý vykonáva stavebný dozor - s dobrou povesťou). Ten na prvý pohľad odhalí závažné chyby. Je toho príliš veľa - na čo si treba dávať pozor - praskliny v múroch, deke, vence, strecha - kvalita dreva - stavba krokiev, atď.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    bulnova
    Ak kupujete hrubú stavbu, tak na liste vlastníctva bude len pozemok. Stavba sa
    tam dostane až po kolaudácií. Je veľký rozdiel v cene podľa štádia rozostava-
    nosti. (len múry a strecha, alebo aj rozvody vody, odpad, el., plyn a kúrenie).
    V každom prípade by som si zobrala so stavbára(najlepšie taký, ktorý vykonáva stavebný dozor - s dobrou povesťou). Ten na prvý pohľad odhalí závažné chyby. Je toho príliš veľa - na čo si treba dávať pozor - praskliny v múroch, deke, vence, strecha - kvalita dreva - stavba krokiev, atď.
    Myslím, že do listu vlastníctva (aj katastrálnej mapy) za zapisuje aj rozostavaná stavba. Len po kolaudácii sa je pridelí číslo a zadefinuje sa podľa účelu použitia (dom, hosp. objekt, garáž,...).

    dugy je offline (nepripojený) dugy

    dugy
    monka, ak ten dom nie je zapisany v KN, tak ho tam treba zapisat a to ako rozostavanu stavbu (stavba, ktorej este nebolo pridelene sup. cislo), k jej zapisaniu treba predlozit platne stavebne povolenie a geometricky plan na zameranie stavby, ako vlastnik sa do KN zapise stavebnik. Potom uz dom mozes odkupit na zaklade klasickej kupnej zmluvy. Over si, ci stavebnik je vlastnikom pozemku, na ktorom sa stavba nachadza.

    Ivetta je offline (nepripojený) Ivetta

    Ivetta
    Takisto si treba skontrolovať stavebné povolenie + plány stavby- aby to nebola čierna stavba.
    Naposledy upravil Ivetta : 01.02.07 at 07:12

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Rozostavaná stavba sa zapisuje na LV aby neprepadlo stavebné povolenie a kvôli hypotekárnemu úveru, pri oknách si treba dať akurát pozor aby ich neukradli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.