Zavrieť

Porady

kuracie stvrtky

ahojte poradaci potrebujem poradiť kupil som si kuracie štvrtky no má ich už skoro mesiac od toho čo im skončila záruka sú v mrazáku ta či sú ešte dobre a ako dlho vydržia ďakujem
Naposledy upravil martin-nik : 23.11.11 at 22:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vydržia, myslím, že hydina sa dá skladovať v mrazáku do pol roka....( - 16°C)
    ak sa nemýlim....

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Po rozmrazení zistíš, ale mali by byť dobré. Ak však začneš čo len trochu pochybovať, radím radšej nejesť, ale vyhodiť. Nemuseli by ti dobre padnúť, napriek tomu, že sú dobré.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ja si to tiež tak podobne vylepšujem.....kúpim čerstvé mäso , zabalím do sáčka určeného na mrazenie a v mrazničke vydrží dlho.....ale čím skôr spotrebujete, tým lepšie, mäso "vysychá" a ak by si tam priložil niečo aromatické (ryby) tak nie je záruka, že ti niečo nechytí aj tá hydina....
    najlepšie by bolo v zásuvke mraziť jeden druh mäsa....
    výsekové (hov a bravč môžeš spolu)
    extra hydina
    extra zelenia
    extra vnútornosti
    extra polotovary....ect
    jasne, že takú mrazničku málo kto má, aspoň rozdeliť prepážkou....

    martin-nik je offline (nepripojený) martin-nik

    martin-nik
    mne len ide toto ci nemôžem s toho chytiť nejakú salmonelózu ono nemám to celé zabalené

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    salmonelu môžeš dostať...najmä z hydiny, ktorá je nedostatočne tepelne upravená......

    popr. z dosky na mäso.....v domácnostiach sa zvykne upraviť mäso na tej istej doske iba po opláchnutí narezať zeleninu, popr. šalátovú zmes, kt. nebude tepelne upravená a salmonela má možnosti....

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    martin-nik Pozri príspevok
    mne len ide toto ci nemôžem s toho chytiť nejakú salmonelózu ono nemám to celé zabalené
    Keď už takto uvažuješ, podľa mňa to nejedz. Ver mi, viem o čom hovorím, ja som už ležala na infekčnom, nie kvôli jedlu, ale alergii na kombináciu liekov. Videla som tam pacientov okolo seba, nie je to žiadna sranda. Jednej pani doslovne zachraňovali život, kvôli tomu, že zjedla 10 dkg salámu, na ktorom necítila chuťovo, že je pokazený.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.