Zavrieť

Porady

úhrada z ČR v praxi

Môže mi niekto skúsený vysvetliť ako v praxi prebehne obchod medzi dodavateľom zo SR a odberateľom v ČR? Dodavateľ vyfakturuje bez DPH v SKK a odberateľ uhradí.......????????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    Ak su obaja platitelia DPH vo svojej krajine, tak dodavatel vystavi fakturu bez DPH, na ktorej nezabudnite uviest IČ DPH aj dodavatela aj odberatela a odberatel si ju samozdani v ČR, treba tento obchod potom uviest v suhrnnom vykaze DPH -stvrtrocne. Precitaj paragraf 43 zakona o DPH.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Teóriu DPH som už prebrala na porade včera, teraz potrebujem poradiť ohľadom rozdielu platby ja vyfakturujem v Slovenských korunách a odberateľ keď že je Čech uhradí ako???? Prevodom v českej republike v SKK????

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    V skratke: fakturujeme v CZK a oni v CZK uhradia, kurz na fakture davam kurz NBS v den vystavenia fa a kurz uhrady v den uhrady, potom vznukne kurzovy rozdiel, ktory ide alebo do nakladov alebo do prijmov,

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Bože to sú orgie. Na klasický účet asi platbu v českých korunách nedostanem? Pre jeden obchod otvorím devízový účet????

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    To uvidíme aký budu ochotny.A v ČR nie je nejaká nahlasovacia povinnosť pre platby v hotovosti??? Ako u nás nad 100.000,-

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ja si myslím že nemusíš otvárať devízový účet. My máme síce opačný prípad-platíme v českých korunách nášmu dodávateľovi do ČR a dá sa to urobiť z bežného účtu na slovenské koruny len sa to robí cez iný platobný príkaz a tam sa uvedú české koruny. Takže ja si myslím že by sa to malo dať aj v Českej republike.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Nie je to jedno??? Vsak vy si to date do prijmov a navyse pochybujem, ze sa nahlasuje platba do ineho statu, sak to by museli nahlasit na Vas DU

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Akože je mi to jedno len sa snažím všetky maličkosti tejto transakcie vyriešiť lebo už sme jednu pokutu za nahlasovaciu povinnosť platili a na DÚ Ťa neznalosť zákona neospravedlňuje.

    monici je offline (nepripojený) monici

    monici
    devizovy ucet si otvarat urcite nemusis. oni ti na skk ucet mozu poslat akukolvek menu, ktoru ti banka prepocita ich aktualnym kurzom a pripise ti uhradu v skk. potom uz len prepocitas kurzove rozdiely, ako uz bolo uvadzane.

    Daska je offline (nepripojený) Daska

    RAK Daska
    Ninna
    Akože je mi to jedno len sa snažím všetky maličkosti tejto transakcie vyriešiť lebo už sme jednu pokutu za nahlasovaciu povinnosť platili a na DÚ Ťa neznalosť zákona neospravedlňuje.
    Ved ale ked to idu zaplatit Vam, tak by sa to tykalo ich a nie teba

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Áno áno trochu som to prehodila, ale fakt mám mindráky z tejto transakcie.Už asi uvažujem aj za nich.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.