Zavrieť

Porady

wifi router D-LINK DSL-2641R

Zdravím

Potrebujem poradiť ohľadom hore uvedeného routra...
Je to router dodávaný k DSL internetu od T comu (neviem, či ešte, ale donedávna určite áno). Moja otázka je...nemám DSL internet, môžem napriek tomu tento router využívať ako wifi router pre môj internet doma ? Domov mi vedie normálny kábel RJ 45 (tuším? ) A tento router má jeden vstup pre telefónnu linku (DSL je tam napísané) a 4 pre LAN. Keďže do DSL nenarvem môj RJ45, dá sa to nejako spraviť aj cez tie LANky ? nejakým presmerovaním/premostením ?

Dík za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mmk je offline (nepripojený) mmk

    mmk
    Keď nastavujem iné routre, je tam možnosť WAN, kde nastavujem ip adresu s internetom. Tu som takú možnosť nenašiel. Iba DSL, kde to odomňa chce dsl údaje.



    Fero11 Pozri príspevok
    samozrejme, funguje to aj bez dsl

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    takto sa da ten tato krabica spojazdnit iba ako AP, to znamena ze ked ti provider prideluje iba jednu IP adresu (co je viac ako pravdepodobne) tak pripojis iba jedno zariadenie cez wifi

    ak to potrebujes na viac pc tak to s tymto routrom nespravis

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    spravis .... nechce sa mi to teraz vybalovat z krabice, ale ide to, uz si nepamatam presne ako, sice tento router vybalujem len ak niekomu robim NB a pripajam sa vzdy len z jednym, ale nemal by byt problem ani z viacerimi

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ked si ho pripajas doma kde ti bezi na zariadeni pred nim dhcp a prideluje adresy z vnutornej siete, tak tam pripojis zariadeni kolko chces, lebo sa sprava ako klasicke AP

    ak vsak mas od providera iba jednu IP, tak ti to da na wifi k dispozicii iba tuto jednu IP,

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    inak telekom sa snazil svojmu zakaznikovy zakazat takmer vsetko v tomto routery, pomeze jednoducha uprava cez telnet http://www.abclinuxu.cz/blog/minimal...deme-dsl-2641r a su k dispozicii administratorske nastavenia .... ani tam to nejde ?? ani tam nejde NAT ?

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    nejde, ako na vsetkych dsl routeroch (mozno nejaky existuje ale o takom vazne nemam vedomost), kde NAT spravis iba medzi modemovou a lan castou

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    skusim ti verit, ale ak ho budem musiet niekedy znova vybalit z krabice, tak to vyskusam

    scorp je offline (nepripojený) scorp

    Človek, sivý a fúzatý. scorp
    mecky Pozri príspevok
    nejde, ako na vsetkych dsl routeroch (mozno nejaky existuje ale o takom vazne nemam vedomost), kde NAT spravis iba medzi modemovou a lan castou
    Bude to tak. Dsl router nepobezi inak. Mam to otestovane na inych typoch. Treba ethernet router.

    wifi router D-LINK DSL-2641R

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.