Zavrieť

Porady

Ukončenie rodič. dovolenky

Chcela by som Vás skúsenejších porposiť o radu. Je tu veľa popísané o RP a nástupoch do zamestnania, ale ja si akosi neviem nájsť správnu cestu.
Stalo sa mi totiž, že môj zamestnávateľ mi oznámil že končí s prevádzkou aj živnosťou k 30.11.2011. Oznámil mi to telefonicky s tým, že ma prepúšťa, ale aby som si dala sa výpoveď, s čím som samozrejme nesúhlasila. Dokonca mi poslal takú výpoved /akože dohodu s mojej strany/, vrátila som ju naspäť spolu so sprievodným listom a nesúhlasom. Neviem čo mám teraz urobiť. Neviem či zamest. naozaj skončil, výpoveď mi neposlal a mne končí RD 3.12.2011, t.t. 5.12.2011 by som vlastne mala nastúpiť, ale nemám kde a vlastne chcem zostať na RD do 5 rokov, t.t. do 3.12.2013. Čo mám teraz urobiť?
Súrne prosím o radu, musímto urýchlene riešiť, aby som niečo nezanedbala.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elmajka Pozri príspevok
    Chcela by som Vás skúsenejších porposiť o radu. Je tu veľa popísané o RP a nástupoch do zamestnania, ale ja si akosi neviem nájsť správnu cestu.
    Stalo sa mi totiž, že môj zamestnávateľ mi oznámil že končí s prevádzkou aj živnosťou k 30.11.2011. Oznámil mi to telefonicky s tým, že ma prepúšťa, ale aby som si dala sa výpoveď, s čím som samozrejme nesúhlasila. Dokonca mi poslal takú výpoved /akože dohodu s mojej strany/, vrátila som ju naspäť spolu so sprievodným listom a nesúhlasom. Neviem čo mám teraz urobiť. Neviem či zamest. naozaj skončil, výpoveď mi neposlal a mne končí RD 3.12.2011, t.t. 5.12.2011 by som vlastne mala nastúpiť, ale nemám kde a vlastne chcem zostať na RD do 5 rokov, t.t. do 3.12.2013. Čo mám teraz urobiť?
    Súrne prosím o radu, musímto urýchlene riešiť, aby som niečo nezanedbala.
    Ďakujem
    AK skončil 30.11. mal v predstihu dať výpoveď podľa §63 odst. 1, písm. a.. Treba sa s ním kontaktovať ako to vlastne je.

    elmajka je offline (nepripojený) elmajka

    elmajka
    A mám /mala som povinnosť/ oznámiť mu ukončenie RD, resp. oznámiť predĺženie RD?

    Ukončenie rodič. dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.