Zavrieť

Porady

ukončenie rodičovskej dovolenky a zmena zamestnávateľa

Dobrý deň,
prosila by som o odbornú radu na môj problém.

Od mája som na rodičovskej dovole nke s dcérkou, ktorá bude mať na januári 1 rok. Poberám rodičovský príspevok a u svojho pôvodného zamestnávateľa som stále v evidencii.

Vo filiálke, kde som pracovala do odchodu na MD sa počas mojej MD udiali mnohé personálne zmeny a hlavne redukcia počtu zamestnancov.
Momentálne som však dostala ponuku od inej firmy, oveľa výhodnejšiu. Plánujem túto ponuku prijať, ukončiť rodičovskú dovolenku, rozviazať pracovný pomer v pôvodnej firme.

Ako mám postupovať?

Mám dať pôvodnému zamestnávateľovi výpoveď dohodou k dátumu nástupu do nového zamestnania?
Čo ak s tým môj zamestnávateľ nebude súhlasiť a bude trvať na výpovednej lehote?
Som povinná dodržať výpovednú lehotu a vo výpovednej lehote nastúpiť k pôvodnému zamestnávateľovi?
Bola by možná aj dohoda- že ja by som ukončila rod. dovol., nastúpila by som u pôvod. zamestnávateľa ale nakoľko sa redukoval počet zamestnacov, riaditeľ filiálky by mi nasledujúci deň dal výpoveď z organizačných dôvodov, príp. pre nadbytočnosť s vyplatením odstupného? Je možná takáto dohoda ?

Veľmi pekne ďakujem za odbornú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Inka16
    Mám dať pôvodnému zamestnávateľovi výpoveď dohodou k dátumu nástupu do nového zamestnania?
    Čo ak s tým môj zamestnávateľ nebude súhlasiť a bude trvať na výpovednej lehote?
    Som povinná dodržať výpovednú lehotu a vo výpovednej lehote nastúpiť k pôvodnému zamestnávateľovi?
    Bola by možná aj dohoda- že ja by som ukončila rod. dovol., nastúpila by som u pôvod. zamestnávateľa ale nakoľko sa redukoval počet zamestnacov, riaditeľ filiálky by mi nasledujúci deň dal výpoveď z organizačných dôvodov, príp. pre nadbytočnosť s vyplatením odstupného? Je možná takáto dohoda ?
    1. Výpoveď dohodou neexistuje. Môžeš dať výpoveď (s výpovednou dobou) alebo sa dohodnúť so zamestnávateľom o skončení prac. pomeru.
    2. Zamestnávateľ tým nič nezíska, ak bude trvať na výpovednej dobe, pretože ty môžeš ešte 2 roky čerpať rodičovskú dovolenku.

    Ja by som v prvom rade išla za zamestnávateľom a snažila sa dohodnúť. Nakoľko si ma rodičovskej dovolenke, ty nemusíš nastúpiť do práce u terajšieho zamestnávateľa až do 3 rokov veku dieťaťa. Preto si myslím, že sa bude dať dohodnúť so zamestnávateľom.
    Ak sú vo firme organizačné zmeny, je možné aj to, že by ti dal výpoveď podľa § 63 ZP a následne by ste spísali dohodu o skončení pracovného pomeru. Vtedy by si mohla dostať aj odstupné.
    A keď už hovoríme o novom pracovnom mieste, tam môžeš nastúpiť, ak sa ti má kto postarať o dieťa (mimo škôlky). Je totiž možné mať niekoľko pracovných pomerov naraz.
    Naposledy upravil Zita4 : 02.01.06 at 06:37

    ukončenie rodičovskej dovolenky a zmena zamestnávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.