Zavrieť

Porady

seknutie v krku

prosim Vas poradte mi, co mam robit, ked mi vcera seklo v krku a dnes ma uz boli od krku po lopatku vsetko... samozrejme, ked clovek potrebuje pomoc tak nasi zdravotnici strajkuju.... Dakujem
Usporiadat
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

teplo,kľudový režim,konská masť,nejaké tabletky na uvoľnenie svalstva,ale neviem,či sú na voľno v predaji.ak sa Ti stav nebude zlepšovať,tak návšteve lekára sa nevyhneš,treba rehabilitáciu.
http://www.mojalekaren.sk/konska-mast-hrejiva-500ml/
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kupele, tepla vodicka a dobra jemna masaz
1 0
berere berere

berere je offline (nepripojený) berere

dakujem za rady konsku hrejivu chilli mast uz testujem lekara som navstivila, no odbil ma strajkom... :/
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

berere Pozri príspevok
dakujem za rady konsku hrejivu chilli mast uz testujem lekara som navstivila, no odbil ma strajkom... :/
Pokiaľ to je akútne, tak čo najmenej pohybu, pričom hlavu treba držať tak, aby si mala čo najmenšiu bolesť. Ak máš niekoho, čo ti to môže jemne premasírovať a uvoľniť, skús, ale len po hranicu bolesti. A od počítača preč, ak máš obrazovku vysoko, musíš ju mať mierne pod úrovňou očí, aby si hlavu nedvíhala.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Aky lekar ti tvrdil, ze strajkuju?
Ti v statnych nemocniciach ano, ale tvoj obvodak predsa nestrajkuje. Za tym si mala ist.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
niečo na uvoľnenie svalov, ibalgin alebo niečo podobné, ponatierať si to mastičkou tiež od bolesti, jemná masáž, teplo, klud...
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Osvedčil sa mi Fastum gel (už je na predpis ), ale treba poctivo aspoň 4x za deň ponatierať, nečakať zázraky po jednom použití. Zabralo to vždy v priebehu druhého dňa a na tretí deň pohoda.
2 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ty kokso fakt Fastum gel je na lekársky predpis... to je čo za kravinu?

a inak dobrý je aj Voltaren gél a Voltaren tabletky...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Proti bolesti môžeš skúsiť Dolgit krém (je bežne v predaji v lekárňach), mne to pomáha a mám dlhoročné skúsenosti s problémami s krčnou chrbticou. Pomáha mi aj krčný vankúš a cviky na krčnú chrbticu (keď sa môžu robiť). Ak som niekde, kde je prievan (napríklad aj v dopravných prostriedkoch, alebo doma pri vetraní či upratovaní), mám okolo krku hoci len ľahkú šatku, lebo prievan mi tiež škodí.
Ak je to veľmi zlé (už sa poznám, ale chvalabohu naučila som sa tomu predchádzať, tak to nebýva tak často, ako kedysi), tak návšteva lekára, predpisuje mi zväčša tabletky Dorsiflex a Movalis, prípadne niečo len na predpis proti bolesti, predtým obvykle aj RTG, niekedy injekcie a potom rehabilitácia.
Ešte na doplnenie - môžeš skúsiť aj hrejivé náplaste Voltaren, tiež sú bežne dostať v lekárňach.
Naposledy upravil luja5 : 02.12.11 at 19:44 Dôvod: doplnenie
2 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
luja5 Pozri príspevok
Proti bolesti môžeš skúsiť aj Dolgit krém (je bežne v predaji v lekárňach), mne to pomáha a mám dlhoročné skúsenosti s problémami s krčnou chrbticou. Pomáha mi aj krčný vankúš a cviky na krčnú chrbticu (keď sa môžu robiť). Ak som niekde, kde je prievan (napríklad aj v dopravných prostriedkoch, alebo doma pri vetraní či upratovaní), mám okolo krku hoci len ľahkú šatku, lebo prievan mi tiež škodí.
Ak je to veľmi zlé (už sa poznám, ale chvalabohu naučila som sa tomu predchádzať, tak to nebýva tak často, ako kedysi), tak návšteva lekára, predpisuje mi zväčša tabletky dorsiflex a movalis, prípadne niečo len na predpis proti bolesti, predtým obvykle aj RTG, niekedy injekcie a potom rehabilitácia.
dorsiflex a movalis je tiež niečo podobné ako ibalgin...
keď som ja mala seknutý krk mi lekár povedpísal Ibalgin...
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Ak to nie je zápal, ale "len" seknutie pri nesprávnom pohybe, treba navštíviť maséra, ktorý ovláda jemné techniky, shiatsu alebo ošetrenie trigger points (spúšťové body). Môžeš si pomôcť aj sama, vyhľadaj si na krčných a okolitých svaloch bolestivé miesta a na tie tlač po dobu 20-30 sekúnd kým neucítiš povolenie postihnutého miesta.. Trochu to bolí ale úľava sa dostaví (mám s tým skúsenosti (aj osobné) a som masér. Toto samoošetrovanie rob niekoľkokrát za deň. Pri niektorých prípadoch pomôže aj masáž bolestivých miest ľadom (pozor, nesmie to byť zápal). Ľad utlmí bolesť. Dúfam, že Ti to pomôže Ešte chcem doplniť, že po tomto ošetrení treba krk trošku natiahnuť, po hranicu bolesti. A treba pravidelne robiť strečing, inak sa to bude vracať.
Naposledy upravil Jurivo : 02.12.11 at 19:51
2 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

pasuliatko Pozri príspevok
dorsiflex a movalis je tiež niečo podobné ako ibalgin...
to teda urcite nie je podobne ...

pasuliatko Pozri príspevok
keď som ja mala seknutý krk mi lekár povedpísal Ibalgin...
a to takeho "odbornika" este navstevujes ?
0 0
pinta pinta

pinta je offline (nepripojený) pinta

Existuje také, že "Zázračná náplasť". Dá sa kúpiť v lekárni.Uvedené je že je tam extrakt zo 44 bylín. Príliš takým veciam neverím, ale ono to vážne funguje.Na bolestivé miesto sa to nalepí a nechá sa 24-48 hodín. Vyrobené pre Anežka centrum. V balení je šesť kusov náplastí. Treba skúsiť.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
nie to bolo keď som bola ešte malá

ja viem,že to neni úplne podobné ale tak ako myorelaxantiká uvoľňujú svaly tak isto to robí aj ibalgin... to som tým chcela povedať
0 0
pinta pinta

pinta je offline (nepripojený) pinta

[QUOTE=pasuliatko;1908572] ty kokso fakt Fastum gel je na lekársky predpis... to je čo za kravinu?

Tá kravina s tým Fastum na predpis je pravda. Zmenilo sa to kvôli takým odborníkom,ktorí sa ním ponatierali a išli sa opaľovať na prudké slnko.Mali z toho pomerne veľké problémy a preto bol prekategorizovaný z voľnopredajných do kategórie na predpis.Jeden môj kolega takých čo si dokázali dobrovoľne spôsobovať problémy vždy okomentoval nasledovne : "Ľudia sú rôzni a rôzne koníčky majú, treba im ich dopriať.
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Takéto "zázračné" mastičky a krémy neliečia príčinu ale dôsledok. Ak sa sval poriadne neuvoľní a nevráti na svoje miesto, tak je problém za chvíľu nazad. Treba dbať na správne držanie tela, dvíhanie predmetov a pod. Hlavne sa hýbať lebo inak budete na "zázračné" mastičky a lieky vyhadzovať peniaze donekonečna, a to netreba asi zdôrazňovať, že lieky proti bolesti sú návykové.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja vám odporučím fix krém -1.Inak sú tu témy na rozhýbanie krčnej chrbtice.
Pár cvikov .pootvoriť našpúliť ústa tak ako "manekínky" posunúť sánku čo najviac doprava -doľava tzv vykrúcať hubou viackrát opakovať,potom otvoriť ústa čo najviac vyplaziť jazyk opakovať.Nerobím si srandu sú to cviky ktoré ťahajú posilujú svaly ktoré ovládajú krčné stavce.S chrbticou vám masér nepomôže hľadajte vo svojom okolí niekoho čo napráva chrbtice.
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
pasuliatko Pozri príspevok
ty kokso fakt Fastum gel je na lekársky predpis... to je čo za kravinu?

a inak dobrý je aj Voltaren gél a Voltaren tabletky...
Magistra v lekárni mi to vysvetlila tak, že mnohí ľudia si nečítali príbalovú informáciu, natretí išli na slnko a malo to katastrofické následky, tak to riešili lekárskym predpisom.

http://www.pluska.sk/zdravie/fastum-gel-predpis.html
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

pred mesiacom sme to riešili u syna - predpísané tabletky proti bolesti, dorsiflex - na uvoľnenie svalstva a molitanový golier s výstužou -
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

u mňa vedú tabletky Movalis. /aj na kríže/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať