Zavrieť

Porady

seknutie v krku

prosim Vas poradte mi, co mam robit, ked mi vcera seklo v krku a dnes ma uz boli od krku po lopatku vsetko... samozrejme, ked clovek potrebuje pomoc tak nasi zdravotnici strajkuju.... Dakujem
Usporiadat
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Ja si takéto bolesti liečim sám, ešte som u lekára nebol. Maximálne používam masážne mentolové gély. Keď je to z prechladnutia, tak hlavne kľud na lôžku aspoň pár dní, kým neprejde tá najväčšia bolesť.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

judita1971 Pozri príspevok
pred mesiacom sme to riešili u syna - predpísané tabletky proti bolesti, dorsiflex - na uvoľnenie svalstva a molitanový golier s výstužou -
Zdravotnícky molitanový krčný golier považujem za dobrú vec aj v rámci prevencie. Dostala som ho dávnejšie na liečení, kde som bola kvôli značným problémom s krčnou chrbticou. Podľa odporúčania si ho dávam napríklad pri dlhšej ceste autom, v lietadle ..., keď cítim, že môžem zadriemať, aby mi hlava nekvacla, nestuhol krk v prievane, na ramená, ak ich nemám kryté, si pridám aspoň ľahkú šatku ...
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

luja5 Pozri príspevok
Zdravotnícky molitanový krčný golier považujem za dobrú vec aj v rámci prevencie. Dostala som ho dávnejšie na liečení, kde som bola kvôli značným problémom s krčnou chrbticou. Podľa odporúčania si ho dávam napríklad pri dlhšej ceste autom, v lietadle ..., keď cítim, že môžem zadriemať, aby mi hlava nekvacla, nestuhol krk v prievane, na ramená, ak ich nemám kryté, si pridám aspoň ľahkú šatku ...
Pozor na takéto zdravotné pomôcky. Ak si na ne zvyknete, svaly vám ochabnú a potom už bez nich nebudete môcť urobiť ani krok. Radšej si treba vypestovať prirodzený svalový korzet.
0 0
danse danse

danse je offline (nepripojený) danse

No mne vyrazne pomohol anatomicky vankus makky (sissel vyrobca), sekavalo ma viackrat doroka a teraz tak dvakrat maximalne:-) A ked uz ma sekne, tak najlepsie su banky v kombinacii s masazou a chce to cas par dni, pomalicky pohybom - natahovanim uvolnujem a ten vankus, ten mi aj pri takomto stave ulavi, jemne to natiahne krcnu chrbticu - to bude tym tvarom ale tiez uvolni, je to taky uplne makucky material, doslova bavlnkovy...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať