Zavrieť

Porady

nadčas

Pracovník pracuje v dvojzmennej prevádzke/dispečer taxislužby/ 12 hodín, započítava sa mu 11,5 hod. Za mesiac odpracoval 184 hod.Má hodinovú mzdu. Ako zistím koľko hodín má nadčas ?Nebudem písať k tomu radšej nič, lebo celý deň sa s tým trápim a už neviem ani toľko čo som vedela.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Gituška
    Pracovník pracuje v dvojzmennej prevádzke/dispečer taxislužby/ 12 hodín, započítava sa mu 11,5 hod. Za mesiac odpracoval 184 hod.Má hodinovú mzdu. Ako zistím koľko hodín má nadčas ?Nebudem písať k tomu radšej nič, lebo celý deň sa s tým trápim a už neviem ani toľko čo som vedela.
    Príliš málo informácií na poskytnutie správnej odpovede. Pokúsim sa pomôcť najprv otázkami.
    Má rovnomerne rozvrhnutý pracovný čas? Koľko smien mal odpracovať podľa rozvrhu? Aký je "štandardný" týždenný fond pracovného času vo firme (najviac môže byť pri dvojsmennej prevádzke 37,5 hodiny týždenne)?
    Mal dovolenku/nemoc/platené voľno/neplatené voľno/absenciu?

    Gituška je offline (nepripojený) Gituška

    optimizmus nado všetko Gituška
    Som úplne hotová, prevzala som mzdy teraz a robím alebo chcem urobiť mzdy za 12/05. Majú pracovný týždeň stanovený na 37,5 hod. Chcela som prerobiť mzdy podľa 11/2005 vlastne podľa zostáv čo mám k dispozícii, ale nedarí sa mi vpasovať sa do toho.

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    Podľa mňa pracuje v nepretržitej prevádzke na dve smeny po 12 hodinách.Však taxislužba funguje 24 hodín denne 365 dní v roku?

    184 hodín je počítanych po 11,5 hodiny ???

    Počet odpracovaných hodín za ťýžden je 37,5.


    práca nadčas =jeho odpracované hodiny mínus počet pracovných dní /podľa pracovného kalendára /
    vzhľadom ak sa jedná o nepretržitú prevádzku krát 7,5 hodiny
    december počet pracovných dní 21x7,5=157,5 hodín
    počet odpracovaných hodín 184,0 hodín

    práca nadčas =26,5 hodiny

    s pozdravom karol

    Peťo je offline (nepripojený) Peťo

    Peťo
    Gituška
    Som úplne hotová, prevzala som mzdy teraz a robím alebo chcem urobiť mzdy za 12/05. Majú pracovný týždeň stanovený na 37,5 hod. Chcela som prerobiť mzdy podľa 11/2005 vlastne podľa zostáv čo mám k dispozícii, ale nedarí sa mi vpasovať sa do toho.
    Skutočne málo informácií. Pracoval podľa vopred stanoveného rozvrhu ? Pracoval aj vo sviatok, alebo mal náhradu za sviatok? Stanovený prac.fond v 12/2005 v bežnom režime bol 165 hodín / 22 x 7,5 /. Z toho je potrebné vychádzať pri výpočte nadčasových hodín. Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.