Zavrieť

Porady

Odpisova skupina-klas.produkcie

Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Vážení poraďte ako mám použiť-návod klasifikáciu produkcie stihnutú z porady pri správnom určení odp.skupiny??????
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Nikto nikdy nepoužil klasifikaiu produkcie???????
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ale áno, len neviem, aký máš problém. V prílohe č. 1 k zákonu o dani z príjmov je pri každej odpisovej skupine uvedená klasifikácia produkcie - KP a podľa toho sa dá zaradiť hmotný majetok do odpisovej skupiny. Napíš presnejšie o čo Ti ide?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

prosím Ťa zaraď mi vŕtacie kladivo so setom v hodnote 45.000,-.Kam s ním? A ako nato keď mi v prílohe vyhovujú aj dve položky.A jedna môže byť v 1. a druhá vo 2.ĎĎĎ.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ninna
prosím Ťa zaraď mi vŕtacie kladivo so setom v hodnote 45.000,-.Kam s ním? A ako nato keď mi v prílohe vyhovujú aj dve položky.A jedna môže byť v 1. a druhá vo 2.ĎĎĎ.

Ja by som zaradila 2.odpisová skupina 2-32 29.52.4 Stroje a zariadenia na triedenie,rozdrvenie,zmiešavanie a jednoduché spracovanie zeminy,kameňa , rúd a ost. ner.látok
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ninna
prosím Ťa zaraď mi vŕtacie kladivo so setom v hodnote 45.000,-.Kam s ním? A ako nato keď mi v prílohe vyhovujú aj dve položky.A jedna môže byť v 1. a druhá vo 2.ĎĎĎ.
Skús upresniť použitie, možno sa tak dá ľahšie pomôcť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som mala na mysli pri mojej odpovedi vŕtacie kladivo , ktoré používajú napr. cestári.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

je to vŕtacie kladivo ktoré sa používa v stavebníctve na vŕtanie do stien a šramovanie. Pri vŕtaní hrubších stien, ja to proste klasická vŕtačka s väčším výkonom a rozmermi
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Ja by som zaradila 2.odpisová skupina 2-32 29.52.4 Stroje a zariadenia na triedenie,rozdrvenie,zmiešavanie a jednoduché spracovanie zeminy,kameňa , rúd a ost. ner.látok
Citujem samu seba:p
Takže ruším znenie príspevku - a pozriem Ti tú vŕtačku .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vŕtačka :

Odpisová skupina 1 Položka 1-17 KP 29.40.5 Ručné náradie pneumatické alebo so vstavaným motorom .

Odpisuješ 4 roky .
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Tak vŕtačku by sme už mali ešte by som potrebovala odsávanie výrobného priestoru, transformačnú stanicu, Striekací box a nábytok je ako súbor hnut.vecí v 2 odp.skupine?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ninna
Tak vŕtačku by sme už mali ešte by som potrebovala odsávanie výrobného priestoru, transformačnú stanicu, Striekací box a nábytok je ako súbor hnut.vecí v 2 odp.skupine?
Ako stojíte s budovou ak ju vlastne máte vo vlastníctve . Pýtam sa z dôvodu odsávania výrobného priestoru . To odsávanie je zabudované ? Alebo ste v prenájme ?
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Budova je momentálne pred kolaudáciou ale výroba beží v nej!!!El.energiu máme cez naše trafo evidované v majetku od 10.10.2005. Aj box je v prevádzke.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

to odsávanie je dá sa povedať mobilné lebo nie je zabudované.Dalo by sa v pohode použiť aj inde
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ninna
Budova je momentálne pred kolaudáciou ale výroba beží v nej!!!El.energiu máme cez naše trafo evidované v majetku od 10.10.2005. Aj box je v prevádzke.
Striekací box - 2 odpisová skupina položka 2-22 KP 29.24.2 Stroje a prístroje na čistenie alebo sušenie fliaš, balenie a váženie, striekacie a roztrekovacie prístroje , kovoplastické tesnenia

Nábytok - 2 odpisová skupina položka 2-61 KP 36.1 - Nábytok

Transformátor - 3 odpisová skupina položka 3-22 KP 31.10 - Elektromotory , generátory , transformátory

Čo sa týka odsávania podľa môjho názoru odpisovať s budovou .

Takto by to mohlo byť z môjho pohľadu .
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Dostala som odpoveď aj z poradcu podnikateľa kde ma upozorňujú že vo finančnom spravodajcovi č.3/1998 bol pokyn ktorý sa využíva dodnes. Len toho F.S. na internete nearchivujú.Na druhej strane mi tvrdili že súčasťou stavby je všetko čo je v projektovej dokumentácii z pokynu č.3400/1998-62 MF.Tak spolu či osobytne to vzduchotechnické zariadenie-odsávanie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ninna
Dostala som odpoveď aj z poradcu podnikateľa kde ma upozorňujú že vo finančnom spravodajcovi č.3/1998 bol pokyn ktorý sa využíva dodnes. Len toho F.S. na internete nearchivujú.Na druhej strane mi tvrdili že súčasťou stavby je všetko čo je v projektovej dokumentácii z pokynu č.3400/1998-62 MF.Tak spolu či osobytne to vzduchotechnické zariadenie-odsávanie?
Vieš v 3. odpisovej skupine je : Ventilátory , klimatizačné zariadenia , výmenníky tepla, no však neviem pod čo by to mohlo patriť . Bolo by treba asi nejakého chlapa na to ako by sa to dalo ešte nazvať .

Okrem iného máš to v projektovej dokumentácii . Ale ak hovoríš že zariadenie je mobilné , tak by to malo byť samostatne .
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

A kto je admin? a k veci myslíš že keď máme problém určiť odpisovú skupinu my tak daňováčky budú také profíčky a okontrolujú správny výber skupiny?Ja som mala daň. kontrolu: radšej HIM kontrolovali iba tak či mám všetky fa od nákupu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ninna
A kto je admin? a k veci myslíš že keď máme problém určiť odpisovú skupinu my tak daňováčky budú také profíčky a okontrolujú správny výber skupiny?Ja som mala daň. kontrolu: radšej HIM kontrolovali iba tak či mám všetky fa od nákupu.
Môžu byť profíčky , ale aj nemusia .
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Tak to je super že máš čas ešte aj na poradu.Len neviem ako to robíš že si vždy on line???????
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, práve sme kúpili elektrické vŕtacie a sekacie kladivo s elektropneumatickým príklepovým mechanizmom.Viete mi poradiť, či aj to bude určené do 1 alebo 2 odpisovej skupiny?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať