Zavrieť

Porady

vyhlasenie

Mozem dat zamestnancom, ktorych sme prijali do chranenej dielne, maju pokles schopnosti vykonavat zarobkovu cinnost nad 70%, podpisat vyhlasenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ali8 Pozri príspevok
    a ak je druhy zamestnanec narodeny v roku 1957 mam sa ho pre istotu spytat ci ma priznany aj starobny dochodok?
    kalkulačku na výpočet odchodu do dôchodku nájdeš tu :
    http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...dochodku/1611s
    do PSD môže isť najskôr dva roky pred dovršením dôch.veku.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ali8 Pozri príspevok
    a ak je druhy zamestnanec narodeny v roku 1957 mam sa ho pre istotu spytat ci ma priznany aj starobny dochodok?

    Za údaje je zodpovedný zamestnanec. Vo vyhlásení v časti II. označí, či je alebo nie je poberateľom..... hádam to nevypĺňaš za neho?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Podpísať vyhlásenie mu dať môžte. Svojim podpisom zamestnanec potvrdzuje (a berie na seba zodpovednosť) oprávnenosť nároku, ktorý vo vyhlásení sám označí - tzn. vyhlásenie si aj prečíta, daný nárok označí a nielen "naprázdno" podpíše . Ak máte na mysli jeho nárok na NČZD, potom ho má, pokiaľ mu nebol k 1.1. 2011 (alebo skôr) priznaný starobný dôchodok .

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    ali8 Pozri príspevok
    no mam tu nejake potvrdenie zo socialnej poistovni ze zamestnankyna bola od roku 1993 uznana invalidnou , miera poklesu je nad 70%, ale je narodena v roku 1975 tak neviem ci ma aj priznany starobny, je na voziku.
    Keď je narodená v roku 1975 určite nemôže mať starobný ani predčasný starobný dôchodok.
    Môže mať priznaný len invalidný.
    Vyhlásenie podpísať môže, má nárok na NČZD.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    no mam tu nejake potvrdenie zo socialnej poistovni ze zamestnankyna bola od roku 1993 uznana invalidnou , miera poklesu je nad 70%, ale je narodena v roku 1975 tak neviem ci ma aj priznany starobny, je na voziku.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    a ak je druhy zamestnanec narodeny v roku 1957 mam sa ho pre istotu spytat ci ma priznany aj starobny dochodok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.