Zavrieť

Porady

Vyhlásenie k zníženiu sadzby poistného

Môj zamestnanec mi dnes doniesol tlačivo "Vyhlásenie zamestnanca na uplatnenie zníženia sadzby poistného na starobné poistenie". Ževraj jeho mama to musela podpisovať na tých 0,5%. Ja som to dávala automaticky každému kto má daňový bonus. Je podľa vás povinnosť podpisovať nejaké vyhlásenie? V zákone o sociálnom poistení sa o tom nepíše (aspoň ja som to nikde nenašla)!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Ja mám od každého zamestnanca podpísané takéto vyhlásenie. Rozhodne som to automaticky neznižovala každému, kto si uplatňuje bonus na dieťa.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Aj ja mám podpísané také tlačivo, nemala by si to dávať automaticku k bonusu, veď bonus môže poberať jeden rodič a zníženie sadzby môže uplatniť druhý rodič.
    Ďakujem Vám za radu, len som sa chcela uistiť, lebo doteraz som o takom vyhlásení nevedela. Dokonca to, že som to robila automaticky na základe
    bonusu bolo na základe rady zo školenia. Už budem chodiť asi iba na poradu a nie na školenie

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    U zamestnancov, ktorí si uplatnujú zníženie odvodov na SP mám podpísané vyhlásenie. Mám zamestnanca, ktorý je popri aj živnostníkom, ja mu uplatnujem len -0,5 % na SP a danový bonus si bude uplatnovať ako živnostník.

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Veľmi súrne potrebujem radu, prosím.

    Neviete mi niekto poradiť odkedy bolo k dispozícii tlačivo Vyhlásenie na zniženie sadzby na starobné poistenie? Bolo hneď od 01.01.2004 alebo neskôr?


    Ja mám na všetkých mojich vyhláseniach dátum predloženia 02.09.2004 s tým,
    že zníženie sadzby si zamestnanec uplatňuje od 01.01.2004? Bolo toto tlačivo v obehu až od septembra?

    Je to pre mňa veľmi dôležité, pretože ma čaká kontrola zo SP a vyžadujú aj tieto vyhlásenia. Mám bývalého zamestnanca, ktorý si síce uplatňoval zníženie od januára 2004, ale tým, že všetkým ostatným zamestnancom som ho dala podpísať až 02.09.2004 a tento skončil prac.pomer k 31.07.2004 od neho nemám to vyhlásenie podpísané.
    Naposledy upravil misurka : 22.04.08 at 07:15

    misurka je offline (nepripojený) misurka

    misurka
    Naozaj mi nevie niekto z vás pomôcť?
    misurka Pozri príspevok
    Veľmi súrne potrebujem radu, prosím.

    Neviete mi niekto poradiť odkedy bolo k dispozícii tlačivo Vyhlásenie na zniženie sadzby na starobné poistenie? Bolo hneď od 01.01.2004 alebo neskôr?


    Ja mám na všetkých mojich vyhláseniach dátum predloženia 02.09.2004 s tým,
    že zníženie sadzby si zamestnanec uplatňuje od 01.01.2004? Bolo toto tlačivo v obehu až od septembra?

    Je to pre mňa veľmi dôležité, pretože ma čaká kontrola zo SP a vyžadujú aj tieto vyhlásenia. Mám bývalého zamestnanca, ktorý si síce uplatňoval zníženie od januára 2004, ale tým, že všetkým ostatným zamestnancom som ho dala podpísať až 02.09.2004 a tento skončil prac.pomer k 31.07.2004 od neho nemám to vyhlásenie podpísané.

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    misurka Pozri príspevok
    Veľmi súrne potrebujem radu, prosím.

    Neviete mi niekto poradiť odkedy bolo k dispozícii tlačivo Vyhlásenie na zniženie sadzby na starobné poistenie? Bolo hneď od 01.01.2004 alebo neskôr?


    Ja mám na všetkých mojich vyhláseniach dátum predloženia 02.09.2004 s tým,
    že zníženie sadzby si zamestnanec uplatňuje od 01.01.2004? Bolo toto tlačivo v obehu až od septembra?

    Je to pre mňa veľmi dôležité, pretože ma čaká kontrola zo SP a vyžadujú aj tieto vyhlásenia. Mám bývalého zamestnanca, ktorý si síce uplatňoval zníženie od januára 2004, ale tým, že všetkým ostatným zamestnancom som ho dala podpísať až 02.09.2004 a tento skončil prac.pomer k 31.07.2004 od neho nemám to vyhlásenie podpísané.
    Ide o zákon o soc.poistení č.461/2003 Z.z., § 131 ods.2 a platilo to od 1.1.2004.

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Súhlas , platilo od 01.01.2004 a k tomuto dátumu bolo potrebné podpísať aj to vyhlásenie,samozrejme len u toho kto k 1.1.2004 splnil podmienky a do doby 31.12.2005 ,potom sa to zrušilo. Tiež som mala teraz kontrolu zo SP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.