Zavrieť

Porady

Otravný Excel na Win 7

Potrebujem poradit. Odkedy mam Windows 7, strasne ma otravuje otvaranie suborov XLS/XLSX vzdy v novom okne. Neviem, ci je problem v tych Windows alebo v Exceli, nenasiel som moznost, ako to nastavit tak, aby sa mi dalsie subory otvarali v tom istom okne, ktore uz mam otvorene. Pod Windows XP som ten problem nemal, ci som uz pouzival Office 2003 alebo 2007.

A ked som uz pri Win 7, este jedna vec mi prekaza: zmena v alt+tab. Ak sa prepinam medzi viacerymi otvorenymi oknami (aplikaciami) a nie som dostatocne rychly, zobrazi sa mi nahlad okna, na ktorom prave som... a skoncil som. Strasne to zdrzuje. Da sa niekde nastavit tato funkcia tak ako to bolo vo Win XP (teda bez nahladu), pripadne predlzit cas do zobrazenia nahladu? Lepsie sa sprava win+tab, ale za tie roky som si zvykol na pouzivanie skratky alt+tab a tazko je zvykat si na novu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    No, mne to otvára v jednom okne. Akurát na lište mám viacnásobné zobrazenie. Okrem toho si môžeš upraviť ikony v Excel celkom hore. Treba tam dať "Prepnúť okná".

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    lstulajter Pozri príspevok
    Lepsie sa sprava win+tab, ale za tie roky som si zvykol na pouzivanie skratky alt+tab a tazko je zvykat si na novu...
    A prečo si teda prešiel na win 7?

    noel.g je offline (nepripojený) noel.g

    noel.g
    skusil by som toto nastavenie: klikni - tento pocitac - v okne na hornej liste tools - folder options a odskrtni open each folder in the same window...daj vediet ci to zabralo...

    lstulajter je offline (nepripojený) lstulajter

    lstulajter
    sthruska Pozri príspevok
    No, mne to otvára v jednom okne. Akurát na lište mám viacnásobné zobrazenie. Okrem toho si môžeš upraviť ikony v Excel celkom hore. Treba tam dať "Prepnúť okná".
    Rozmyslam, ci by nepomohlo, keby som odinstaloval obidva Office (mam tu Starter 2010 a plnu verziu 2007) a nainstaloval to este raz nacisto.

    lstulajter je offline (nepripojený) lstulajter

    lstulajter
    noel.g Pozri príspevok
    skusil by som toto nastavenie: klikni - tento pocitac - v okne na hornej liste tools - folder options a odskrtni open each folder in the same window...daj vediet ci to zabralo...
    Nie, to je nieco ine, to sa tyka otvarania okien Explorera. V tomto je zase 7-cka lepsia ako boli Windows XP. Ak sa dobre pamatam, tie mali prednastavene otvaranie kazdeho adresara v samostatnom okne. Alebo to bola este 98-cka? Ani neviem, kedze explorer na prechadzanie adresarov nepouzivam... :-)

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Rozmyslam, ci by nepomohlo, - nie, nepomohlo. To je záležitosť OS. Musíš sa pohrať s nastaveniami.

    Otravný Excel na Win 7

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.