Zavrieť

Porady

Záhradkári v zime - pele-mele

Milí moji záhradkári, záhradkárky a záhradníčence (to tí začínajúci)

Viem, že neleníte, minimálne v bezsenných nociach, alebo dlhých večeroch, rozmýšľate nad tou či onou rastlinou,krom, stromom, prípadne modelujete architektúru svojej záhrady -ky -(úžitkovej aj okrasnej)... atď. - každý po svojom - otázok a riešení je nespočetne veľa...

tak nezaháľajme a raďme si vospolok...

a ja mám hneď aj prvú otázku:
v lete sa mi urodilo (vďaka mojmu Adamovi, ktorý to prehnal s kúpou plántov, lebo bol bezo mňa) veľa feferóniek a chili - všetky som ich otrhala, navliekla na nite a vysušila..., teraz ich idem mixovať, nerobím to prvýkrát, ale sa pýtam, mám mixovať celý plod aj so semenami, alebo iba uschnutú dužinu..., posledne som mixovala iba dužinu a s tými semenami, ktorých bolo dosť! (ešte teraz ich mám v pohári) neviem ako naložiť...je mi to ľúto vyhodiť...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja meliem aj so semienkami, nech to ma vacsie grady


    ...jedno pele-mele tu uz mame
    http://www.porada.sk/t95324-sezonne-...-zahradke.html

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    So semienok sa lisuje olej je to vraj veľmi zdravé. Na to by si ale asi musela mať špeciálny drahý lis.
    Iste by sa ale dali pomleté či nepomleté naložiť do oleja napríklad kvalitného olivového a takto získaš pikantnú pochutinu. Tiež do octa, alebo alkoholu aby mal väčšie grády! "frnďžalica"!
    Ak si s tým dávaš toľko roboty, tak môžeš napríklad pomlieť seminka zvlášť. Nebude to teda tak červené ale použiť sa to iste dá...
    Tiež môžeš z nich dopestovať za celú záhradu planty...
    Ak vetky návrhy skombinuješ, tak ti budú šlahať z papule plamene po celý rok ako drakovi...

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    ja ich odkladám celé a vždy si rozdrtím priamo do jedla, aj zo semenami..pokial možno nie rukami a prstami..)
    ked ich chceš rozdrtit všetky teraz, skús ich iba tak na hrubo, napr. v mažiari...aj v obchode tak predáva tuším kotáni...aj zo semenami..

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Je dobré pomlieť a zmiešať so soľou,je to fajn ochucovadlo.Pre budúci rok pre toho kto má rád pikantné je dobré zavariť malé poháriky kde sú feferony,cesnak a malá cibuľka do nálevu ako na uhorky.

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    všetkým ďakujem za rady, (aj úsmevné), wabi: mám takú záhradu, kde by sa zmestili, asi mi čítaš myšlienky, lebo môj prvý nápad bol - "to by bolo priesad!" a ešte v lokalite pôdy I. bonity - papriky ako kríky (Trávnica-Podhájska),
    s tou frndžalicou to nie je zlý nápad, ale pre koho - iba ak na boľavé kríže a kĺby, ja radšej suché vínko...

    pomixujem, dám do oleja a octu(?), BXL -miami : vlani som aj nakladala, ale niečo ostalo tak toho roku som sa vzdala...

    ináč zopár čiličiek som si zobrala do práce - a ráno keď si robím 1,5l čaju (akéhokoľvek), kúsok čili odlomím a dám do čajníka, kapsaicín rozširuje cievy a vraj požiera tuky...

    bjuty smis: áno teraz to robím tak, že nadrobím kúsok do varenia, ale - nie je to praktické, ani v tej práci, ak si znenazdajky pošúcham oči, alebo sa idem nedajbože líčiť a pozabudnem sa tak chvíľu roním slzičky...

    arizona: vďaka tiež,
    ľutujem, ináč môžme dať tému presunúť

    pá, mám Vás všetkých rada na Porade

    m
    Naposledy upravil mazanova : 08.12.11 at 14:33

    Záhradkári v zime - pele-mele

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.