Zavrieť

Porady

SVB odpojenie z CZ vlastná kotolna kombinacia solar+plyn

Ahoj poradáci,
som tu nova tak Vas prosim o pochopenie. Som z mesta Kolarovo na juhu Sk a som predseda a učtovnik v SVB uz asi 7 rokov. Uvazujeme o odpojeni s CZ a potrebovala by som vediet aktualne skusenosti ohladom odpojenia aj serioznosti firiem co sa zaoberaju vystavbou kotolni. Chceli by sme kombinaciu plyn+solar mame na to dobre podmienky. Tu sa pred 6 rokmi odpojilo jedno SVB take iste velke ako nase a su strasne spokojni. Poprosila by som vas o skusenosti, rady, kontakty na seriozne spoločnosti. Uz sa tu pisalo v podobnej teme ale to su starsieho datumu a mna zaujima vsetko akualne teraz. Vopred dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    V prílohe HN- ENERGETIKA je rozhovor s Jozefom Smolkom, riaditeľom divízie výroby a distribúcie energii skupiny COFELY, kde konštatuje, že na výrobcov tepla zatepľovanie budov „malo zásadný dosah, v tom, že sa znížil celkový objem odobratého tepla. No keďže náklady zostali na rovnakej úrovni , rozpočítajú sa na menší objem tepla, čím vzrastie jednotková cena.“
    V závere konštatuje „Ak mesto nechce, aby sa ľudia odpájali od centrálneho zásobovania, tak stavebné povolenie na domové kotolne vydávať nebude“.

    V inom článku z 20.12.2011 http://hnonline.sk/osobnefinancie/c1...-vsetci-v-dome Oliver Petrík, predseda Asociácie užívateľov služieb konštatuje „ Najväčším problémom v praxi je monopolné postavenie výrobcov tepla v jednotlivých mestách. Títo výrobcovia znemožňujú výstavbu konkurenčných domových kotolní, ktoré majú efektívnejšiu výrobu tepelnej energie ako monopolný výrobca.“ Ďalej konštatuje, že vo fixnej zložke ceny sú u CDT náklady na správnu radu, odmeny akcionárom, mzdy administratívnych pracovníkov, kuričov, údržbárov, náklady na plyn, vodu a elektrinu, ktoré sú nutné na chod teplárne. Táto zložka pri domovej kotolni je oproti centrálnemu výrobcovi mizivá a rozdiel predstavuje zisk pre vlastníkov bytov ktorí majú v dome domovú kotolňu.

    Pozn.: Články sú spoplatnené takže aspoň stručný výcuc.

    http://hnonline.sk/osobnefinancie/c1...dnutia-od-urso

    Julian je offline (nepripojený) Julian

    Julian
    Najprv by vám mal vypracovať štúdiu energetický audítor-projektant (neviem či je to nutnosť, ale u nás to takto prebehlo). Tú jeho štúdiu sme tuším priložili k žiadosti na stavebné povolenie.
    Potom by ste si mali vyhliadnuť seriózneho projektanta, ktorý by mal povybavovať všetky potrebné náležitosti (aj stavebné povolenie) a ten by vás už aj vedel nasmerovať k realizačným firmám.
    Pozri si aj Zák.657/2004.

    Informácia z prvej ruky na adrese: www.tzbprojekt.eu
    Naposledy upravil Julian : 14.12.11 at 18:52 Dôvod: doplnenie

    pansky12 je offline (nepripojený) pansky12

    pansky12
    Som predseda SVB v Spišskej Novej Vsi v bytovom dome z 62 bytmi pred rokom sme skolaudovali kotolňu z solarnimy panelmi ak napíšte na email pansky12@azet.sk podelím sa s Vami o skúsenosti a dám aj kontakty na firmy ktoré to stavali. Uspora za jeden rok prevádzky bola 33 000,-€

    Orim je offline (nepripojený) Orim

    Orim
    beke200077 Pozri príspevok
    Ahoj poradáci,
    som tu nova tak Vas prosim o pochopenie. Som z mesta Kolarovo na juhu Sk a som predseda a učtovnik v SVB uz asi 7 rokov. Uvazujeme o odpojeni s CZ a potrebovala by som vediet aktualne skusenosti ohladom odpojenia aj serioznosti firiem co sa zaoberaju vystavbou kotolni. Chceli by sme kombinaciu plyn+solar mame na to dobre podmienky. Tu sa pred 6 rokmi odpojilo jedno SVB take iste velke ako nase a su strasne spokojni. Poprosila by som vas o skusenosti, rady, kontakty na seriozne spoločnosti. Uz sa tu pisalo v podobnej teme ale to su starsieho datumu a mna zaujima vsetko akualne teraz. Vopred dakujem za pomoc.
    Ak sú spokojní tak od nich preveznite všetko aj firmu ktorá im to robila. Firma vám povie všetky novinky v tejto oblasti.
    Naposledy upravil Orim : 26.01.12 at 23:31

    SVB odpojenie z CZ vlastná kotolna kombinacia solar+plyn

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.