Zavrieť

Porady

Registračná pokladnica od 1.1.2012

zazi zazi

zazi je offline (nepripojený) zazi

Dobrý deň. V podniku predávame živé zvieratá, ktoré dávame na nutnú porážku.Vystavíme faktúru. Odberateľ nám príde faktúru uhradiť do pokladne.Musím na túto prijatú platbu vystaviť od 1.1.2012 doklad z registračnej pokladne keď sa jedná o živé zvieratá?
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

o aké zvieratá ide? v prílohe zákona sú nejaké vymenované, ak ich predávate, musíte mať.....
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Mila123 Pozri príspevok
o aké zvieratá ide? v prílohe zákona sú nejaké vymenované, ak ich predávate, musíte mať.....
V prílohe zákona sú vymenované služby.
Alebo mi ušla nejaká novelizácia?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Aljok Pozri príspevok
V prílohe zákona sú vymenované služby.
Alebo mi ušla nejaká novelizácia?
nič ti neušlo......
v § 3 ods. 2 zákona....medzi vymenovanými službami je aj tovar....aj
- predaj živých zvierat (s výnimkou akv. rybičiek , exotov (vtáky, hady, škrečkov, morčiat a iných hlodavcov)....
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Mila123 Pozri príspevok
nič ti neušlo......
v § 3 ods. 2 zákona....medzi vymenovanými službami je aj tovar....aj
- predaj živých zvierat (s výnimkou akv. rybičiek , exotov (vtáky, hady, škrečkov, morčiat a iných hlodavcov)....
Preto som v mojom prvom príspevku dala link na tému, v ktorej citujem presne tento § 3, ktorý je v zákone a nie v prílohe...
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Aljok Pozri príspevok
Preto som v mojom prvom príspevku dala link na tému, v ktorej citujem presne tento § 3, ktorý je v zákone a nie v prílohe...
ja sa s Tebou neškriepim......
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Možno Vám príde moja otázka smiešna, ale prosím ako je to s dennými vkladmi, musí sa vkladať každý deň do ERP, nestačí ak tam ostane zostatok z predchádzajúceho dňa? Či na konci dňa musí byť pokladňa na nule?
Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mojej kamoške, kaderníčke som odporúčala ráno keĎ príde do práce, prepočítať drobňáky (má ich tam na vydávanie) a urobiť vklad do ERP.....budú jej sedieť peniažky za celý deň.....resp. nebude mať naviac peňazí ako zinkasovala....
tak ja odporúčam robiť vklady......
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ďakujem.....
0 0
nela07 nela07

nela07 je offline (nepripojený) nela07

Ahojte, firma má ERP s predprípravou na fiškálny modul. Tržby za kozmetické služby prijíma cez ERP. Prijíma aj úhradu za pohľadávky - faktúry za refakturáciu prenájmu časti priestorov. Tie prijíma cez PPD. Ako to bude od 1.1.2012:
1. musia dať upraviť pokladňu a používať už fiškálnu pokladňu ?
2. úhrady pohľadávok musia prijímať cez PPD?
Ďakujem za odpovede.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

1/ áno
2/ môžu
1 0
vajda65 vajda65

vajda65 je offline (nepripojený) vajda65

Chcem sa opýtať, firma dostáva úhrady za faktúry platbou na účet alebo na dobierku, z toho je zrejmé že nemusí mať registračnú pokladňu.
V prípade dotácia pokladnice predpokladám tiež nie ale čo v prípade že úhrádza v hotovosti niektoré dodavateľské faktúry (to musí mať predpkladám druhá strana, ale toto je za nepravidelnú prepravu osôb mesačný paušál čo myslím bolo v tých výnimkách), dalej úhrada dohodnuté platby za zmluvy o dielo, prípadne vypláca podiely spoločníkom v hotovosti.

Dakujem za odpovede.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Naša firma má dve strediská,

jedno stred. má maloobchodný predaj - samozrejme RP - ak predáme tovar na faktúru a uhradia ju v hotovosti, myslím si, že je nutné prijať platbu cez RP /naprogramovať pokladňu ako príjem - kde neúčtujeme o DPH/

druhé stredisko sa venuje činnosti, kde nie je povinné RP - dúfam, že tam môžeme pokračovať po starom.

Ďakujem za potvrdenie, prípadne opravu.

Alena
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ak predávame štrky, piesky, ktoré dovezieme zákazníkovi domov, teda spolu s dopravou, je povinnosť mať ERP?
0 0
gamako gamako

gamako je offline (nepripojený) gamako

pokladňa večer pri uzávierke vynuluje vklad a ráno sa vždy začína s nulou, preto je nutný vklad každý deň, keď disponujete nejakou hotovosťou na vydávanie napríklad.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

predávate tovar, či materiál ...je to jedno z pohľadu zákona o ERP......za prijatú platbu za štrk musí byť ERP a za dovoz? pozri do prílohy zákona a podľa toho sa zariadite, resp. ak budete účtovať cez ERP za štrk naúčtujte tam aj dopravu.....
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Veď to neviem, lebo niekde som čítala, že keď sa tovar alebo materiál predáva so službou ktorá nepodlieha zákonu, tak netreba registračnú pokladňu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

pozri si otázky a odpovede na web. stránke drsr.sk....možno tam to bude, popr. prečítaj si zákon......
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zuzana Pozri príspevok
Veď to neviem, lebo niekde som čítala, že keď sa tovar alebo materiál predáva so službou ktorá nepodlieha zákonu, tak netreba registračnú pokladňu.
trochu si prehodila slovosled,
ak sa dodáva služba /pritom nesmie byť uvedená v Prílohe/ tak netreba ERP na hotovosť a to ani pri použití potrebného materiálu.
U teba nie je prioritná doprava, nedodávaš dopravné služby, dodávaš tovar. Doplnková služba =doprava vchádza do ceny predávaného tovaru/materiálu/. Pri platbe v hotovosti musíš mať ERP.
1 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Dobry vecer

Chcem Vas poprosit o radu. Ako je to s prijimanim uhrady faktury, ktora je vystavena v cudzej mene.
Idem pozerat aj ine prispevky a zakon, len ak by mi niekto vedel poskytnu info, budem rada.

dakujem krasne za pomoc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať