Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ chce aby som dal výpoveď

Mám problém, zamestnávateľ chce aby som dal výpoveď aby mi nemusel platiť odstupné (ževraj nieje somnou spokojný), povedal že ak nedám výpoveď, tak mi bude dávať len minimum ktoré mám písane v prac. zmluve a žiadne odmeny ani prémie. Môže podľa vás toto urobiť zamestnávateľ, resp. obstálo by to pred súdom?
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

konkrétne čo má neobstáť pred súdom?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Mila123 Pozri príspevok
konkrétne čo má neobstáť pred súdom?
predpokladám, že to, že dostane iba to, čo má v zmluve.

Mimochodom, prémie a odmeny sú nenárokovateľná časť odmeny...
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Poznám zamestnávateľa, ktorý prinútil zamestnanca aby dal výpoveď, nakoľko je mestským poslancom. Primátor mesta neznesie kritiku poslancov a tak sa mstí tým, že sa postará, aby ho zamestnávateľ prepustil, alebo sa vzdal poslanca. Mal sa rozhodnúť, buď zamestnanie alebo poslanec.
Podotýkam, že zasadnutia sa konávajú v popoľudňajších hodinách a nemá to vplyv na jeho zamestnanie. Akurát, že p. primátor tlačil na majiteľov firmy, nakoľko v opačnom prípade im nebude vychádzať v ústrety. Takto sa už postaral o stratu pracovného miesta u viacerých poslacov a ich rodinných príslušníkov.
5 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Misiak7 Pozri príspevok
Mám problém, zamestnávateľ chce aby som dal výpoveď aby mi nemusel platiť odstupné (ževraj nieje somnou spokojný), povedal že ak nedám výpoveď, tak mi bude dávať len minimum ktoré mám písane v prac. zmluve a žiadne odmeny ani prémie. Môže podľa vás toto urobiť zamestnávateľ, resp. obstálo by to pred súdom?
Obstálo, určite. Pohyblivými zložkami zamestnávateľ motivuje zamestnancov k lepšej práci. Keď sa ťa však chce zbaviť, nebude ťa motivovať. Samozrejme by bol radšej, aby si dal sám výpoveď, aby ti nemusel platiť odstupné.
Tak ako si zamestnávateľ vyrátal, čo sa mu oplatí, kalkuluj aj ty a rozhodni sa. Ak nemáš inú prácu, bude dobré aj to minimum.
7 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
citujem:Mám problém, zamestnávateľ chce aby som dal výpoveď aby mi nemusel platiť odstupné (ževraj nieje somnou spokojný), povedal že ak nedám výpoveď, tak mi bude dávať len minimum ktoré mám písane v prac. zmluve a žiadne odmeny ani prémie. Môže podľa vás toto urobiť zamestnávateľ, resp. obstálo by to pred súdom?


...no však nech ti to dá na papieri, že pre teba nemá robotu, nemá ťa rád a nechce ti dať odstupné..nepíšeš, koľko tam robíš,ale dobrovolne by som sama nedala výpoveď,ak máš nárok na odstupné,ale ak máš svedkov na to, čo píšeš, podaj na neho žalobu za to, že ťa núti a k čomu ťa núti...pracovno- právne vzťahy sa síce riešia dlho, ale môžeš sa dopracovať k svojej spokojnosti....ale odmeny -ako píšu vyššie....
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ja osobne si neviem predstaviť, ako by taká žaloba znela, podľa akého paragrafu. U nás sa nedá žalovať ani mobing a podobné šikany.
2 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Mária27 Pozri príspevok
Ja osobne si neviem predstaviť, ako by taká žaloba znela, podľa akého paragrafu. U nás sa nedá žalovať ani mobing a podobné šikany.
..


...????...takže môže v pohode trpieť v robote za pár peňazí,alebo dať výpoveď, len aby ulahodil zamestnávateľovi, ktorý mu nechce dať to, čo by mu patrilo?..taaak?..
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Misiak7 Pozri príspevok
Mám problém, zamestnávateľ chce aby som dal výpoveď aby mi nemusel platiť odstupné (ževraj nieje somnou spokojný), povedal že ak nedám výpoveď, tak mi bude dávať len minimum ktoré mám písane v prac. zmluve a žiadne odmeny ani prémie. Môže podľa vás toto urobiť zamestnávateľ, resp. obstálo by to pred súdom?
Táto oblasť je veľmi problematická. Pokiaľ nie je s tebou spokojný, mal už vyhotoviť zápis o neplnení si pracovných povinností, resp. porušení pracovnej disciplíny. Keďže to neurobil, zrejme chce pred zamestnancami vyzerať pekne,
ale na druhej strane vyzýva Teba, aby si si dal sám výpoveď. Nerob to, pokiaľ nemáš nájdenú druhú robotu.


Na druhej strane počítaj s tým, že žiadne odmeny, ani prémie naozaj dostávať nebudeš. Dá Ti len to, čo máš uvedené v pracovnej zmluve. Máš nárok na základnú, príp. tarifnú mzdu, na ktorú Ti siahnuť nemôže, pokiaľ nespravíš organizácii nejakú škodu.
5 1
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

neplati uvedene len za predpokladu, ze o podmienkach naroku na bonus premie a ostatne zlozky mzdy nad ramec zakladnej nehovori kolektivna zmluva alebo interne predpisy firmy ?
lebo ak o podmienkach naroku hovoria platne interne normy firmy alebo KZ, tak pri splneni podmienok ma na ne zamestnanec rovnaky narok ako na zakladnu mzdu
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

pepsikova Pozri príspevok
..


...????...takže môže v pohode trpieť v robote za pár peňazí,alebo dať výpoveď, len aby ulahodil zamestnávateľovi, ktorý mu nechce dať to, čo by mu patrilo?..taaak?..
Patrí mu to, na čom sa zmluvne dohodli. Ak to bolo minimum, nemal s tým súhlasiť. Dnes tak robia mnohí zamestnávatelia: keď potrebujú ľudí, sľúbia (a dajú) im aj prémie, keď ich nepotrebujú, je to tak ako v tomto prípade. Veľa ľudí robí oficiálne za minimum a dopláca sa im na ruku. Je to jednoznačne výhoda len zamestnávateľa, ale keďže nemôžno nájsť prácu, ľudia súhlasia. Ťažká rada v kríze.
4 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

terezamaria Pozri príspevok
Táto oblasť je veľmi problematická. Pokiaľ nie je s tebou spokojný, mal už vyhotoviť zápis o neplnení si pracovných povinností, resp. porušení pracovnej disciplíny. Keďže to neurobil, zrejme chce pred zamestnancami vyzerať pekne,
ale na druhej strane vyzýva Teba, aby si si dal sám výpoveď. Nerob to, pokiaľ nemáš nájdenú druhú robotu.


Na druhej strane počítaj s tým, že žiadne odmeny, ani prémie naozaj dostávať nebudeš. Dá Ti len to, čo máš uvedené v pracovnej zmluve. Máš nárok na základnú, príp. tarifnú mzdu, na ktorú Ti siahnuť nemôže, pokiaľ nespravíš organizácii nejakú škodu.
Terka, súhlasím s tebou, ale asi už budem potrebovať okuliare, lebo som ti chcela pridať užitočné. Moc sa ospravedlňujem, nejde to opraviť.

Ahááá, Parkinson to urobil.
Naposledy upravil Mária27 : 14.12.11 at 11:46
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Mária27 Pozri príspevok
Terka, súhlasím s tebou, ale asi už budem potrebovať okuliare, lebo som ti chcela pridať užitočné. Moc sa ospravedlňujem, nejde to opraviť.
treba znovu kliknúť na ,,neužitočné,, - malo by to zmiznúť..
1 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

ako dlho si zamestnaný u uvedeného zamestnávateľa?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Mária27 Pozri príspevok
Patrí mu to, na čom sa zmluvne dohodli. Ak to bolo minimum, nemal s tým súhlasiť. Dnes tak robia mnohí zamestnávatelia: keď potrebujú ľudí, sľúbia (a dajú) im aj prémie, keď ich nepotrebujú, je to tak ako v tomto prípade. Veľa ľudí robí oficiálne za minimum a dopláca sa im na ruku. Je to jednoznačne výhoda len zamestnávateľa, ale keďže nemôžno nájsť prácu, ľudia súhlasia. Ťažká rada v kríze.
..

..to máš pravdu, ale nikto nenastupuje do práce s vedomím, že raz ho bude zamestnávateľ nútiť, aby dal výpoveď sám od seba a pridá k tomu vyhrážku, že ak nie, nedá mu prémie a odmeny...no a toto by už bolo na žalobu, i keď odmeny sú pohyblivá zložka, ktorou disponuje zamestnávateľ,tento však nemá právo nútiť zamestnanca, aby na vlastnú žiadosť odišiel,lebo mu nechce dať odstupné...a takto som to ja pochopila a v tomto prípade je aj žaloba možná...i keď na dlhé lakte...

...no ale zadávateľ témy nereaguje,takže asi mu stačili vyjadrenia...
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

ewita888 Pozri príspevok
treba znovu kliknúť na ,,neužitočné,, - malo by to zmiznúť..
..áno, ale len do určitého času. píše mi to, že uplynul čas, počas ktorého sa môže meniť hodnotenie.
1 0
Misiak7 Misiak7

Misiak7 je offline (nepripojený) Misiak7

Pracujem tu 1rok, ide o to ze zamestnavatel ide momentalne prerabat budovu,tak asi nebude mat take primi ako ma teraz a prislo mi to tak ze s tym ratal od zaciatku,kedze ma poslal len na jedno skolenie, pricom inych novych zamestnancov poslal viac krat,mna len a to zakladne, dalej viem ze na moju poziciiu nehlada nahradu,takze to je tiez na zvazenie a v mojej pracovnej zmluve mam dva typy odmien,odmeny od veduceho podla toho ako je so mnou spokojny a druha za zisk firmy v percentach,najradsej by som ju naskenoval a prilozil,aj ked zatial neviem ci sa to tu da... a mam nahraty rozhovor s nim,aj ked o nom nevie, kde hovori ze ak neodidem sam tak mi pojde po krku a vyhodi ma za porusenie pracovnej discipliny, ale problem je ze na videu nieje jeho tvar,takze to by asi nemalo velku vahu na sude.
0 0
Misiak7 Misiak7

Misiak7 je offline (nepripojený) Misiak7

pepsikova Pozri príspevok
..

..to máš pravdu, ale nikto nenastupuje do práce s vedomím, že raz ho bude zamestnávateľ nútiť, aby dal výpoveď sám od seba a pridá k tomu vyhrážku, že ak nie, nedá mu prémie a odmeny...no a toto by už bolo na žalobu, i keď odmeny sú pohyblivá zložka, ktorou disponuje zamestnávateľ,tento však nemá právo nútiť zamestnanca, aby na vlastnú žiadosť odišiel,lebo mu nechce dať odstupné...a takto som to ja pochopila a v tomto prípade je aj žaloba možná...i keď na dlhé lakte...

...no ale zadávateľ témy nereaguje,takže asi mu stačili vyjadrenia...
Neviem ci stacili,kedze kazdy hovori inac, ale ide o to ze odmeny su pohibliva,ale ja mam v zmluve tabulku kde podla zisku firmy mame percentualne odmeny, pricom su dva typy odmien v mojej zmluve kde je pisane takto: Prémie v % k základnému platu: podiel na tržbách (dosiahnutej mesačnej tržby servisu) výšku určuje vedúci servisu podľa platnej tabuľky a odprcovaných dní v mesiaci. Odmeny: do 100e na základe hodnotenia vedúcim servisu. Potom je tabulka a pod nou je písané: Vedúci servisov korigujú dosiahnuté maximálne prémie na základe hodnotiacich kritérií. Tržby sú uvedené bez DPH. Tabulka je súčasťou pracovnej zmluvy a je platná od 1.1.2009. Nic viac uz nieje pisane o odmenach a premiach. Tak co mi poradite teraz?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Misiak7 Pozri príspevok
Neviem ci stacili,kedze kazdy hovori inac, ale ide o to ze odmeny su pohibliva,ale ja mam v zmluve tabulku kde podla zisku firmy mame percentualne odmeny, pricom su dva typy odmien v mojej zmluve kde je pisane takto: Prémie v % k základnému platu: podiel na tržbách (dosiahnutej mesačnej tržby servisu) výšku určuje vedúci servisu podľa platnej tabuľky a odprcovaných dní v mesiaci. Odmeny: do 100e na základe hodnotenia vedúcim servisu. Potom je tabulka a pod nou je písané: Vedúci servisov korigujú dosiahnuté maximálne prémie na základe hodnotiacich kritérií. Tržby sú uvedené bez DPH. Tabulka je súčasťou pracovnej zmluvy a je platná od 1.1.2009. Nic viac uz nieje pisane o odmenach a premiach. Tak co mi poradite teraz?
Stále to isté, čo som aj písala. Prémie, v tvojom prípade podiel na tržbách, je pohyblivá zložka mzdy. To, že ju máš uvedenú v prac.zmluve nič nemení na veci. Veľmi rada by som Ti napísala niečo iné, ale je to tak, že vedúci môže, ale nemusí Ti priznať tieto prémie.
Zdôraznila som vetu o maximálnych prémiách, ale ona platí i o prémiách vôbec. Jednoducho je to na vedúcom, či ich dostaneš alebo nie. Táto pracovná zmluva je síce napísaná veľmi zaujímavo, ale v konečnom dôsledku je na vôli vedúceho, či uvedené bude aj skutočnosťou. Sorry, nič iné napísať nemôžem.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mária27 Pozri príspevok
Terka, súhlasím s tebou, ale asi už budem potrebovať okuliare, lebo som ti chcela pridať užitočné. Moc sa ospravedlňujem, nejde to opraviť.

Ahááá, Parkinson to urobil.
Takže vy tam radíte dvaja? To sa vám potom radí

Vieš aký je rozdiel medzi Parkinsonom a Alzheimerom?
No je lepšie pár kvapiek "vybrindať", ako sa zabudnúť napiť.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
terezamaria Pozri príspevok
....Prémie, v tvojom prípade podiel na tržbách, je pohyblivá zložka mzdy. To, že ju máš uvedenú v prac.zmluve nič nemení na veci....
... týmto by som si nebol istý, pokiaľ nepoznám mzdový systém danej firmy a pracovnú zmluvu pracovníka.
Podielová mzda, alebo zmiešaná mzda sa považuje sa súčasť základnej zložky mzdy (nie variabilnej !) a v tom prípade je nárokovateľná....
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať