Zavrieť

Porady

Reklamacia tovaru z roku 2010 a DPH

Dobrý deň .Ak môžte , pomôžte.V roku 2010 sme zakúpili tovar 19% sadzba DPH .Tento rok nám uznali reklamáciu a vrátili nám peniaze.Vystavili dobropis ale so sadzbou 20% DPH.Jedná sa o Baumax.Ako mám postupovať , ked viem, myslím si , že tam má byť 19 %DPH? Sme mes.plátci a JU.Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Argumentuj:
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...la490_2011.pdf

    Doplnením ustanovenia § 27 zákona o DPH o odsek 3 nie je dotknuté ustanovenie § 25
    ods. 7 zákona o DPH.
    Uvedené znamená, že pri oprave základu dane sa použije sadzba dane,
    ktorá bola platná v čase vzniku daňovej povinnosti pri zdaniteľnom obchode, na ktorý sa
    oprava základu dane vzťahuje.
    Príklad:
    Platiteľ dane A dodal tovar platiteľovi dane B dňa 10. decembra 2010 v hodnote 1 119 €,
    v tom 19 % DPH 119 € a v ten istý deň aj vyhotovil faktúru. Platiteľ dane A priznal daň
    v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie december 2010. Platiteľ dane B v rámci
    reklamácie vrátil tovar platiteľovi dane A dňa 24.1.2011 v celom rozsahu. Platiteľ dane A
    dňa 25.1.2011 vyhotovil dobropis na sumu 1 119 € (§ 75 ods. 7 zákona o DPH), ktorým
    opravil základ dane a daň uvedenú na pôvodnej faktúre z dôvodu, že tovar bol v celom
    rozsahu vrátený dodávateľovi. Pri oprave základu dane použije platiteľ dane A sadzbu dane
    platnú v čase vzniku daňovej povinnosti pri dodaní tovaru, t.j. 19 %. Rozdiel medzi pôvodným
    základom dane a opraveným základom dane (-1000 €) a rozdiel medzi daňou pôvodnou
    a opravenou daňou (-119 €) uvedie platiteľ dane A v daňovom priznaní podanom za
    zdaňovacie obdobie, v ktorom vyhotovil doklad o oprave základu dane (§ 25 ods. 3 zákona
    o DPH), t.j. v daňovom priznaní podanom za zdaňovacie obdobie január 2011 ( r. 03 a 04
    DP). Odberateľ, ktorý odpočítal daň z pôvodnej faktúry v r. 2010 z dôvodu, že bola jeho
    dodávateľom vykonaná oprava základu dane, ktorá má za následok zníženie základu dane, je
    povinný opraviť odpočítanú daň. Opravu odpočítanej dane vykoná odberateľ v tom
    zdaňovacom období, v ktorom dostal doklad o oprave základu dane.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Môžte mi to prosím napísať po lopate? Zaúčam sa a celkom tomu nerozumiem. V DP za DPH 12/11 si odpočítam tých 20%? DPH

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maska4 Pozri príspevok
    Dobrý deň .Ak môžte , pomôžte.V roku 2010 sme zakúpili tovar 19% sadzba DPH .Tento rok nám uznali reklamáciu a vrátili nám peniaze.Vystavili dobropis ale so sadzbou 20% DPH.Jedná sa o Baumax.Ako mám postupovať , ked viem, myslím si , že tam má byť 19 %DPH? Sme mes.plátci a JU.Dakujem
    Na dobropise mala byť 19% dph, pretože k zdaniteľnému plneniu došlo za platnosti 19% dane. Nemáš prečo odviesť štátu viac, ako si si uplatnila na odpočte. Dobropis by som im vrátila na prepracovanie.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    maska4 Pozri príspevok
    Môžte mi to prosím napísať po lopate? Zaúčam sa a celkom tomu nerozumiem. V DP za DPH 12/11 si odpočítam tých 20%? DPH
    Toto je zrejme reakcia na môj príspevok, ktorý som vymazala, lebo odpoveď nebola správna.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Ale oni ho nechcu prepracovat.Ze ich to system nepusti a neumozni im tamdat znizenu sadzbudane. Tak co s tým?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maska4 Pozri príspevok
    Ale oni ho nechcu prepracovat.Ze ich to system nepusti a neumozni im tamdat znizenu sadzbudane. Tak co s tým?
    Zaujímavé, soft to určite umožní, len sa vyhovárajú. Ak to takto zaúčtujete potom aj tú dph musíte v takejto sadzbe odviesť.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Rozumiem tomu, ale nemôžem s tým pohnúť, keďže iný doklad v rukách nemám.Iný mi jednoducho nedali. To znamená ,že odvedie štatu viac.Spýtam sa hlúpu?Nebude to za chybu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    maska4 Pozri príspevok
    Rozumiem tomu, ale nemôžem s tým pohnúť, keďže iný doklad v rukách nemám.Iný mi jednoducho nedali. To znamená ,že odvedie štatu viac.Spýtam sa hlúpu?Nebude to za chybu?
    Odviesť viac môžete, ale menej nie, to je už sankcionované.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Dakujem Vám za príspevky a odobrenie.Ja som tam už aj volala ,ale jednoducho , že ju to nepusti , dokonca ani vstupit uz do vystaveného dobropisu, nakolko tam spravila chybu. No nic , budeme musieť odviesť viac .Nijak inak to nevidím.
    Ešte raz díky.

    Reklamacia tovaru z roku 2010 a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.