Zavrieť

Porady

Vystavenie faktúry do Čiech

Dobrý den,

mala by som jednu, možno pre niekoho prostú, otázku. Týkalo by sa to vystavenej faktúry za tovar do Čiech. Viem že keď vystavujem odberateľovi s IC DPH, vystavujem ju bez DPH. Keď neuvedie IC DPH, faktúra bude s DPH. No ja by som mala jeden konkrétny príklad a prosila by som o radu. Nakupujem tovar na Slovensku s DPH, keďže dodávateľ a aj ja sme platcami DPH. Predávam ho za cca 1200 € s DPH na Slovensku. No mám odberateľa z Čiech. Keď by uviedol IC DPH, vystavím mu ju bez DPH, čiže za cca 1000 €. A kebyže neuvedie IC DPH, vystavím mu ju normálne za 1200 € s DPH a taktiež to rozpíšem ako pri predaji na SR. Dobre tomu rozumiem?
Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    A toto by bola faktúra za tovar, a ako by to bolo v prípade dovozu /služby/ konkrétneho tovaru? Môžem postupovať rovnako? Dovoz by som zabezpečovala sama.
    A keď podám mesačný výkaz za december, musím ho podávať už stále aj keď nevystavím faktúru do ČR? Alebo len v tom prípade ak vystavím v danom mesiaci faktúru?

    jana00j je offline (nepripojený) jana00j

    jana00j
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať - vystavujem faktúru do Čiech za služby súkromnej osobe (nepodnikateľovi) - faktúra bude s DPH. Musím podať výkaz aj tak?

    Ďakujem.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    jana00j Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať - vystavujem faktúru do Čiech za služby súkromnej osobe (nepodnikateľovi) - faktúra bude s DPH. Musím podať výkaz aj tak?

    Ďakujem.
    do SV predsa uvádzaš plnenia oslobodené od DPH....

    Vystavenie faktúry do Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.