Zavrieť

Porady

Preplatok dane zo závislej činnosti

Prosím o radu. Účtujem v neziskovej organizácii. Ako mám zaúčtovať preplatok na dani z príjmu zo závislej činnosti ešte z roku 2008? Z daňového úradu povedali, že máme zaplatiť o ten preplatok menej. Predpis na daň zo mzdy: 331/342 (122,86 €). Odvod dane z miezd: 342/221 (116,09 €). Preplatok dane z r. 2008: 342/? (4,77 €). Mohla by som dať 342/538 ? alebo 549 ? alebo ?...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ten zamestnanec u vás už nerobí? lebo tá daň patrí jemu.
    Ak ide o malú sumu, ktorá vyplynula z kontroly a nemienite to riešiť s ľuďmi, ktorí mali o to menšiu výplatu, tak to daj na 648.

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    KEJKA Pozri príspevok
    ten zamestnanec u vás už nerobí? lebo tá daň patrí jemu.
    Ak ide o malú sumu, ktorá vyplynula z kontroly a nemienite to riešiť s ľuďmi, ktorí mali o to menšiu výplatu, tak to daj na 648.
    Ani neviem, bo ja výplaty nerobím, viem že sa tam zamestnanci dosť striedajú na sezónnych prácach a robia najčastejšie na dohody. V roku 2008 som tam ešte nerobila až od 2010.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    KEJKA Pozri príspevok
    ten zamestnanec u vás už nerobí? lebo tá daň patrí jemu. Ak ide o malú sumu, ktorá vyplynula z kontroly a nemienite to riešiť s ľuďmi, ktorí mali o to menšiu výplatu, tak to daj na 648.
    Ak sme omylom zaplatili daňovému úradu na 342 - viac o 0,26 € - išla im platba, ale už nemala za čo - ako to zúčtovať? stále mi to visí na 342

    Preplatok dane zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.