Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti

Prosím poraďte mi, robím vyúčtovanie dane zo závislej činnosti a jednému
zamestancovi vyšiel preplatok 5 Sk. Mám mu to vrátiť? Existuje minimálna výške aj pri vrátení preplatku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    Mne minulý rok povychádzali u zamestnancov podobné sumy a bolo to vrátené
    vo výplatách. Pikoška: tento rok som si robila sama DP a vyšiel mi nedoplatok
    voči DÚ 7,--Sk a pichli mi do ruky zloženku, že vraj nedoplatok mám uhradiť...

    UMMS je offline (nepripojený) UMMS

    UMMS
    Preplatok dane - rozdiel v prospech zamestnanca /neviem ako vyšiel preplatok
    5 Sk?/podľa §38 Z č. 595/2003 z.z. o daniz príjmov vráti zamestnávateľ zamestnancovi najneskôr pri zúčtovaní mzdy za apríl.
    Nedoplatok vyplývajúci z RZ presahujúcu sumu 100 Sk zráža zamestnávateľ v prípade ak zamestnanec žiada potvrdenie o zaplatení dane na účely vyhlásenia o poukázaní sumy 2% zaplatenej dane.

    Jankabel je offline (nepripojený) Jankabel

    účtovníčka Jankabel
    U nás viacerým zamestnancom vyšiel nedoplatok 4 až 6,-Sk, nezrážala som im to z výplaty, ale keď si zažiadali o darovanie 2%dane, musela som im následne zraziť z výplaty tieto nedoplatky.Lebo nesmú mať žiadne podlžnosti.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Jankabel Pozri príspevok
    U nás viacerým zamestnancom vyšiel nedoplatok 4 až 6,-Sk, nezrážala som im to z výplaty, ale keď si zažiadali o darovanie 2%dane, musela som im následne zraziť z výplaty tieto nedoplatky.Lebo nesmú mať žiadne podlžnosti.

    To či budú chcieť darovať 2% dane mali vyznačiť už v žiadosti o vykonanie RZD

    ročné zúčtovanie dane zo závislej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.