Zavrieť

Porady

Občianske združenie a organizovanie podujatia

Dobry vecer, chcela by som sa opytat, akym sposobom mame zaevidovat vstupenky na podujatie, ktore budeme organizovat. Nejde o podnikatelsku cinnost, naopak, mame to v stanovach a bude to jednorazove podujatie. Naklady nan budu rovne alebo vyssie ako prijmy z neho. Vedieme jednoduche uctovnictvo.

Vstupenky chceme predavat dopredu prevodom na nas ucet a potom aj na mieste. A tu je problem, nevieme, ci si mozeme vyrobit vlastne vstupenky, co take vstupenky musia obsahovat a ako ich zaevidujeme v penaznom denniku? Alebo sa musia evidovat este niekde inde? Staci, ked si vyrobime urcity pocet papierikov, na ne napeciatkujeme datum a cenu a takto to predame? Ako dokazeme, kolko sme ich predali, resp. nepredali? Je potrebne k vstupenke davat kazdemu navstevnikovi aj PPD alebo staci vstupenka s vyznacenou cenou? Musia mat vstupenky aj seriove cislo? Daju sa niekde take vstupenky kupit?

A este jedna otazka, viete mi prosim poradit, kde by som mohla najst uctovnika, ktory robi jednoduche uctovnictvo pre obcianske zdruzenia? Vsetky tieto otazky by sme nemuseli riesit, kebyze najdeme uctovnika...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Občianske združenie a organizovanie podujatia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.