Zavrieť

Porady

Problém s vrátením peňazí za vstupenky

Zdravím poraďáci, mám menší problém a neviem ako postupovať, jedná sa o to, že cca v apríli som kúpil v predpredaji 2 vstupenky na hudobný festival ktorý sa mal konať 25.6.2011. Organizátor predával lístky okrem iného aj cez jeden kamenný obchod, v ktorom som ich kúpil aj ja a zaplatil som za ne 37€. Festival sa samozrejme nekonal s tým, že najskôr bol presunutý (viac menej neoficiálne) na koniec augusta, potom na september a nakoniec na 27 novembra. Ani teraz sa však nič nedialo.
Pár dní po oficiálnom termíne som bol v obchode s tým, že vrátim vstupenky a peniaze dostanem naspäť. Predajca ma však odbil tým že on dal peniaze za predané vstupenky organizátorovi a ten sa mu vyhýba, sľubuje atď...a že on to zo svojich peňazí nevyplatí. Aby som to skrátil, bol som u ňho minimálne 10 krát, stále sa však odvoláva na organizátora, nakoniec som teda zavolal priamo organizátorovi, ktorý ma už pár mesiacov vodí za nos a stále sľubuje a sľubuje, ja však ani po pol roku svoje peniaze stále nemám, takže sa vás pýtam milí poraďáci, na koho sa obrátiť? Ako postupovať ďalej?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    1) zaslat predajcovi doporucene list zo ziadostou o vratenie penazi
    2) ist na http://www.soi.sk/sk/Kontakt.soi a najs si prislusny inspektorat
    3) situaciu opisat, prilozit scan dokumnetov a odoslat na najdenu adresu.
    4) cakat, veci sa pohnu same

    mozno by som najskr s tymto postupom oboznamil predajcu, pretze este ma moznost volby

    a) bude ho to stat 37€ a je jeho vec kde tie peniaze vezme
    b) bude ho to stat 37€ + okruhlu pokuticku od SOI, samozrejme ani SOI nebude zaujmat kde tie peniaze vezme

    pozor, po bode cislo 3 sa volba meni na b) bez moznosti navratu

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    Vlado996 Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď. List mám teda adresovať predajcovi, nie organizátorovi?
    100% predajcovi. Obchdony vztah vznikol medzi Tebou a nim, organizator je jeho obchdony partner, nie tvoj.
    Teba vobec nemusi zaujmat od koho a ako tie vstupenky mal on.
    A ver mi, ze to nebude zaujmat ani SOIku :-)

    Ten list doporucujem preto aby si mal pevny rukolapny dokaz ze si ich o to v istom case ziadal. Nie je to povinnost, ale o hodne to zlahsi kontrole postup v danej veci - niet sa ako vyhovorit na to ze o tom vedia od vcera.
    Ale fak mu chod najskor oznamit co urobis v nasledujucich dnoch, 99% takychto "tiezobchodnikov" pusti do gati a vsetko hned akoby zazrakom vyriesi.
    Pretoze je to pre nich jednoducho najlacnejsie riesenie.

    Problém s vrátením peňazí za vstupenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.