Zavrieť

Porady

Materská

Ahojte poraďáci. Prosí Vás o radu. Som zamestnaná a aj dobrovoľne pripoistená na nemocenské. Dobrovoľné pripoistenie mi 31.1.2012 zanikne nakoľko to táto vlada zrušila. Plánujeme bábatko. Chcem sa spýtať ak by sa nám to podarilo a nastúpila by som v roku 2012 na materskú dovolenku bude mi materská vyplácaná zo mzdy aj z dobrovoľného pripoistenia? ďakujem. Nerada by som bola keby som si to rok a pol platila zbytočne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    áno , v zákone je táto situácia riešená, že sa bude pokladať za nepretržité....
    tých 270 dní už máš splnené (podmienka za posledné 2 roky)

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    po 31 01 2012 máš ochrannú dobu 8 mesiacov, na to, aby si nastúpila na MD, ak by sa ti podarilo v tomto termíne, budeš mať 2x platenú MD, jednu zo zamestnania a druhú z DNP (v ochrannej dobe).....
    Naposledy upravil Mila123 : 16.12.11 at 10:23

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Mila123 Pozri príspevok
    po 31 12 2012 máš ochrannú dobu 270 dní, na to, aby si nastúpila na MD, ak by sa ti podarilo v tomto termíne, budeš mať 2x platenú MD, jednu zo zamestnania a druhú z DNP (v ochrannej dobe).....
    Upresňujem, nie po 31.12.2012 ale po 31.1.2012, a nie ochrannú lehotu 270 dní ale 8 mesiacov, ak bude v čase zániku DNP, teda 31.1.2012 tehotná.

    v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

    v.balogova
    A ako je to v tom prípade, že sa prihlásim na balík poistenia od 1.2.2012 (270 dní DPN už mám), čiže DPN mi bude pokračovať aj po zmene v zákone. Považuje sa toto poistenie za nepretržité? Alebo sa mi znova začne rátať 270 dni?

    v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

    v.balogova
    Je to zaujímavé, aj ja som to tak chápala, len na mihalovom blogu (jhttp://blog.etrend.sk/mihalblog/2011/12/15/dobrovolne-poistenie-v-roku-2012-upravene/e) v diskusii opísané, že sa to nebude chápať ako nepretržité.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    wow...chcela som si ten blog prečítať, je stiahnutý.........stihla so, si ho vytlačiť...

    kackakacka je offline (nepripojený) kackakacka

    kackakacka
    dakujem. takže ak sa to nestihne do 31-1-2012 tak od februára sa treba opať pripoistiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.