Zavrieť

Porady

Vymena holiaceho strojceka.

Dobry den , chcem sa spytat priatelka kupila holiaci strojcek v Euronicse, 14.12. dneska 17,12. mi ho ukazala a zistilo sa ze taky istz mam teda skoro isty.

Je mozne tento tovar vratit, resp. vymenit ? Od kupi je 3dni. samozrejme nepouzity. Kdesi som cital ze taketo veci su trocha problem vracat. A ak ano tak ci ho treba vymenit len v tom istom obchode, alebo aj inej pobocke Euronicsu

Dakujem za vsetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Predajca nie je povinny ti tovar vziat spat,je to iba na jeho dobrej voli./jedine pri kupe cez eshop mozes vratit a ziadat spat peniaze/
    Takze tam co najskor chod a spytaj sa,pravdepodobne Ti ponuknu iba vymenu za nieco ine.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ved chodte do predajne a spýtajte sa. za opýtanie nič nedáš.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    PeterKMY Pozri príspevok
    Dobry den , chcem sa spytat priatelka kupila holiaci strojcek v Euronicse, 14.12. dneska 17,12. mi ho ukazala a zistilo sa ze taky istz mam teda skoro isty.

    Je mozne tento tovar vratit, resp. vymenit ? Od kupi je 3dni. samozrejme nepouzity. Kdesi som cital ze taketo veci su trocha problem vracat. A ak ano tak ci ho treba vymenit len v tom istom obchode, alebo aj inej pobocke Euronicsu

    Dakujem za vsetky rady.
    ...zvykne sa v dobrých obchodoch vymeniť ...v pohode do tých 7 dní ...vezmeš niečo iné , poprípade doplatíš a fertig...

    ...najlepšie v tom istom obchode...možno sa personál bude pamätať ...
    ...predpokladám ( zbytočná poznámka ) , že bloček je na svete ....

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    PeterKMY Pozri príspevok
    Vyriesne, vymenene
    no vidíš, máš o jednu dobrú skúsenosť s touto predajňou viac. a my to teraz tiež vieme inak ja tam rada nakupujem, mám tam zľavovú kartu.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    arizona Pozri príspevok
    Predajca nie je povinny ti tovar vziat spat,je to iba na jeho dobrej voli./jedine pri kupe cez eshop mozes vratit a ziadat spat peniaze/
    Takze tam co najskor chod a spytaj sa,pravdepodobne Ti ponuknu iba vymenu za nieco ine.
    No eshop je niečo ine, tam platia ešte lepšie podmienky pre zakaznika. No on to môže odstupiť od zmluvy v zmysle občianskeho zakonnika.
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...50&Rocnik=2004
    § 59
    (1) Spotrebiteľ má právo odstúpiť od zmluvy, ktorá neobsahuje
    náležitosti uvedené v ustanovení § 55 ods. 1 do
    troch mesiacov od uzavretia zmluvy.
    (2) Spotrebiteľ má právo odstúpiť od zmluvy bez uvedenia
    dôvodu v lehote desiatich dní
    a) od uzavretia zmluvy,

    b) od doplnenia chýbajúcich náležitostí podľa § 55 ods. 2
    alebo
    c) po uplynutí lehoty podľa odseku 1.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    duves Pozri príspevok
    No eshop je niečo ine, tam platia ešte lepšie podmienky pre zakaznika. No on to môže odstupiť od zmluvy v zmysle občianskeho zakonnika.
    http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...50&Rocnik=2004
    to co si uviedol plati pre Spotrebiteľská zmluva o práve užívať budovu alebo jej časť v časových úsekoch ... mas to uvedene v linku co si pripojil - nad § 55

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Máš pravdu. Ale podla občianskeho zakonnika môžeš vratiť originalne zabaleny tovar bez udania dovodu. Chcelo by to cele znenie. Nechce sa mi v tom hrabať.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    este doplnam, odkaz co si uviedol uz nie je platny
    § 55 až § 60 Zrušený predpisom č. 161/2011 Z. z. s účinnosťou od 1.júla 2011

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    duves Dnes, 11:39
    Máš pravdu. Ale podla občianskeho zakonnika môžeš vratiť originalne zabaleny tovar bez udania dovodu. Chcelo by to cele znenie. Nechce sa mi v tom hrabať.

    v kamennej predajni ani podla obcianskeho zakonnika nemozes automaticky tovar vratit - zakon to obchodnikovi ako povinnost neuklada, je to len jeho dobra vola ak zoberie tovar spat

    odporucam rozhovor s pani zo SOI ohladne vratenia a reklamovania darcekov - vysielane 8.12.2011:
    http://www.ta3.com/clanok/5377/daju-...eklamovat.html

    PeterKMY je offline (nepripojený) PeterKMY

    PeterKMY
    Ja som sa bal len preto , ze islo o hygienicku pomocku, alebo teda vec ktora spada do osobnej hygieni. A som sa docital ze to neradi beru spat, ale ked u nas to bolo behom tyzdna a este ked to bolo kupovane "ako pod stromcek" tak to zobrali v pohode.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.