Zavrieť

Porady

rodinné prídavky

Môže mi niekto poradiť či mám nárok na rodinné prídavky na dieťa,ktoré je vo veku 4roky? a kde a ako si ho uplatním? ďakujem krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    To zavisi od toho. ci je to tvoje dieta, dieta v tvojej starostlivosti a pod.
    Vseobecne na 4 rocne dieta narok na pridavok na dieta je. uplatnuje si ho zakonny zastupca.
    Skuma sa narok toho, kto si ho uplatnuje (napr. pri rozvedenych rodicoch, dieta slobodnej matky a pod.)

    Ziadost sa dava na Urade prace, socialnych veci a rodiny, je potrebne co najskor, nakolko spatne sa da len 6 mesiacov dozadu ziadat.
    Preco neboli Pridavky na dieta uplatnovane doteraz?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    jersseyke Pozri príspevok
    jedná sa o moju známu a ja sa veľmi v tom nevyznám tak sa snažím zistiť aby som jej vedela poradiť...tak oi su normálne manželia,tak vtedy si pojde uplatnovať napr.jeden z nich? a to u zamestnávateľa bude mať nárok aj na daňový bonus? to môže poberať oboje?
    Ano, na oboje maju narok.
    DB si uplatnuje jeden z nich u zamestnavatela, PnD jeden z nich na UPSVaR.

    DB sa da este v roznom zuctovani dane uplatnit za cely rok, PnD ak si poziadaju v decembri, dostanu max. 6 meisacov dozadu.

    Ale preco si to neuplatnovali doteraz ...nerozumiem.

    jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

    jersseyke
    jedná sa o moju známu a ja sa veľmi v tom nevyznám tak sa snažím zistiť aby som jej vedela poradiť...tak oi su normálne manželia,tak vtedy si pojde uplatnovať napr.jeden z nich? a to u zamestnávateľa bude mať nárok aj na daňový bonus? to môže poberať oboje?

    jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

    jersseyke
    to nerozumiem ani ja....ževraj sa včera večer bavili s manželom a prišli na to, že nepoberá ani jeden nič na dieťa...asi sú trošku mimo...ale veľmi pekne ďakujem za radu...:-)

    AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

    AVRIL
    Prosim Vas, nevie mi niekto poradit ako to je s vyplacanim rodinnych pridavkov po rozvode? Som rozvedena a dieta bolo zverene na cas po rozvode do mojej osobnej starostlivosti, doteraz si uplatnoval narok na rodinne pridavky manzel. Jeho zamestnavatel tvrdi, ze teraz by som si mala poziadat o vyplacanie rodinnych pridavkov ja na UPSVaR. Je to pravda?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AVRIL Pozri príspevok
    Prosim Vas, nevie mi niekto poradit ako to je s vyplacanim rodinnych pridavkov po rozvode? Som rozvedena a dieta bolo zverene na cas po rozvode do mojej osobnej starostlivosti, doteraz si uplatnoval narok na rodinne pridavky manzel. Jeho zamestnavatel tvrdi, ze teraz by som si mala poziadat o vyplacanie rodinnych pridavkov ja na UPSVaR. Je to pravda?
    Zamestnáv. vypláca DB, takže aj ten si môžeš začať uplatňovať, (samozrejme, ak si zamestnaná, a máš postačujúci príjem), a o PnD požiadaj určite.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AVRIL Pozri príspevok
    Prosim Vas, nevie mi niekto poradit ako to je s vyplacanim rodinnych pridavkov po rozvode? Som rozvedena a dieta bolo zverene na cas po rozvode do mojej osobnej starostlivosti, doteraz si uplatnoval narok na rodinne pridavky manzel. Jeho zamestnavatel tvrdi, ze teraz by som si mala poziadat o vyplacanie rodinnych pridavkov ja na UPSVaR. Je to pravda?
    nepletieš si prídavok na dieťa s daňovým bonusom ?
    Si zamestnaná ? máš príjem aspoň vo výške 1/2 mesačnej minimálnej mzdy ?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    AVRIL Pozri príspevok
    Prosim Vas, nevie mi niekto poradit ako to je s vyplacanim rodinnych pridavkov po rozvode? Som rozvedena a dieta bolo zverene na cas po rozvode do mojej osobnej starostlivosti, doteraz si uplatnoval narok na rodinne pridavky manzel. Jeho zamestnavatel tvrdi, ze teraz by som si mala poziadat o vyplacanie rodinnych pridavkov ja na UPSVaR. Je to pravda?
    Áno - ak doteraz PnD dostával manžel - treba ísť na UPSVaR a zmeniť to.

    AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

    AVRIL
    veronikasad Pozri príspevok
    nepletieš si prídavok na dieťa s daňovým bonusom ?
    Si zamestnaná ? máš príjem aspoň vo výške 1/2 mesačnej minimálnej mzdy ?
    Nie. Urcite si nepletiem Danovy bonus s rodinnymi pridavkami, lebo nie som
    zamestnana a Danovy bonus sa vyplaca iba v pripade, ze by som bola zamestnana.
    To mi ja jasne, len mi nebolo jasne, ze ci o rodinne pridavky treba ziadat na UPSvaR
    a co k tomu potrebujem.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nič nepotrebuješ.....RL už majú ....... potvrdenie o návšteve školy? dieťa ešte nemá povinnú školskú dochádzku za sebou.....
    už iba platný OP a číslo účtu kam to chceš mať zasielané.....(aj poštou to ide)
    Naposledy upravil Mila123 : 12.02.12 at 20:47

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.