Zavrieť

Porady

prepravné služby - registračná pokladnica

Dobrý den

máme dopravnú firmu a niekedy za prijaté fa platíme v hotovosti, musíme mať od nového roka registračnú pokladnicu?

a za dalšie taxislužba musí mať registračnú pokladnicu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    polis1 Pozri príspevok
    Dobrý den toto máme v obchod.registre sme povinný mať registračnú pokladnicu?

    nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla (od: 03.03.2011)
    cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie
    Mala som ten istý problém- odpoveď z drsr :

    V zmysle § 1 ods. 2 zákona č. 289/2008 o používaní elektronickej registračnej pokladnice zákon o ERP sa vzťahuje na fyzickú alebo právnickú osobu, ktorá na základe oprávnenia na podnikanie predáva tovar alebo poskytuje službu.
    Podnikateľ je podľa § 2 písm. j) zákona o ERP povinný používať pokladnicu ak poskytuje službu uvedenú v prílohe č. 1 zákona o ERP. Pri službách, ktoré nie sú uvedené v prílohe zákona nie je povinný daňovník evidovať tržbu pomocou ERP.
    Osobná automobilová preprava je služba, ktorá nie je medzi službami uvedenými v prílohe zákona, preto podnikateľka nie je povinná evidovať tržbu prostredníctvom pokladnice.

    Odbor služieb pre verejnosť
    Ing. Marta Boráková

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    platba za prijaté faktúry je výdavok, nie tržba, taká hotovosť sa neeviduje v ERP = teda nemusí sa evidovať.
    taxislužba - kuk do Prílohy, ak je tam - musíš mať ERP, ak nie je, nemusíš ju mať.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    No ja som pozerala práve na tú stranku a nie je to tam, len s tým prišiel moj klient čo mu končím robiť účtovníctvo ze im nová účtovníčka tak povedala..tak som mu vytlačila kto je povinný viest ERP a uvidim...

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    Dobrý den toto máme v obchod.registre sme povinný mať registračnú pokladnicu?

    nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidla (od: 03.03.2011)
    cestná motorová doprava vykonávaná osobnými vozidlami do 9 miest na sedenie

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nájom je nájom, lízing je lízing - mne to zdaleka nepripomína dopravu, tebe áno?

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    proste by som potrebovala poradiť, pretože klientovi niekto tvrdí, že treba registračnú pokladnicu..a pýtala som sa aj iných čo robia to čo má klient v obchod. registre a tvrdia mi že nemusia mat ERP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.