Zavrieť

Porady

bločik nad 50000 SK na fiškálnej pokladni

Dobrý deň
Firma, u ktorej nakupujem, mi vystavila z novej fiškálnej pokladne v novembri 2011 bločik,ktorej hodnota je vyššia ako 50 000,- Sk. žiadala som, aby mi k danému bločku vystavili fa kvôli odpočtu DPH. Tá firma tvrdila, že už to nie je potrebné, že ten bločik platí a z daného bločku si môžme odpočitať DPH. Hľadala som to v zákone, no nikde som nič také nenašla. Teda tá hranica 50 000,- SK na odpočet DPH z pokladničného bloku z fiškálnej pokladne platí alebo nie.
Vie mi niekto poradiť?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    lokok Pozri príspevok
    Ďakujem za odpovede. Vedela som, že v danom smere nedošlo k zmene. Potrebovala som si to overit.

    Firma, ktorá im dodala fiškálne pokladne, im povedala, že teraz môžu vystavovať bločky na akúkoľvek sumu. Tak teraz to idem riešiť. Čo s tým? Asi faktúra.
    Mne osobne by sa lepšie páčila FA + doklad o úhrade FA v hotovosti z ERP, kde by už DPH nebola.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 71
    Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
    ...
    (5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1 659,70 eura, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Chystá sa zmena, čo sa týka výšky sumy na doklade z ERP čo sa týka hotovosti.... ale uvidíme akú výšku nám pripravia.... lebo všetko ostatné sú zatiaľ iba šumy. Chceli veľmi nízku sumu, no verím, že to prehodnotia.

    lokok je offline (nepripojený) lokok

    lokok
    Ďakujem za odpovede. Vedela som, že v danom smere nedošlo k zmene. Potrebovala som si to overit.

    Firma, ktorá im dodala fiškálne pokladne, im povedala, že teraz môžu vystavovať bločky na akúkoľvek sumu. Tak teraz to idem riešiť. Čo s tým? Asi faktúra.

    lota je offline (nepripojený) lota

    lota
    Economic Pozri príspevok
    Chystá sa zmena, čo sa týka výšky sumy na doklade z ERP čo sa týka hotovosti.... ale uvidíme akú výšku nám pripravia.... lebo všetko ostatné sú zatiaľ iba šumy. Chceli veľmi nízku sumu, no verím, že to prehodnotia.
    Ahojte poradaci,
    hľadala som na porade ,ale nenašla,tak by som bola rada keby sa niekto ozval čo z toho platí,prešlo to neprešlo:
    Podnikatelia požadujú rezortom financií navrhnutú sumu 200 eur ako hranicu, ktorej prekročením už nie je možné doklad z pokladnice považovať za faktúru pre účely DPH, zvýšiť aspoň na 500 eur.
    Ďakujem za odpoveď

    bločik nad 50000 SK na fiškálnej pokladni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.