Zavrieť

Porady

porada

Dobrý večer, chcela by som sa informovať manžel je živnostník a ja ako manželka som nezamestnaná, manžel si môže namna odpočítať odpoč.položku.Ale chcela by som vediet ja som od septembra na PN a platila som si dobrovoľné a taka som dostavala nemocenské počíta sa to ako môj prijem,či sa to uvadza.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Môže si od príjmu (nemocenské dávky) odpočítať aj zaplatené poistné.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    Ja by som chcela vediet to, že ked ja som na PN a dostávam nemocenské tak či sa to berie ako môj prijem a tým pádom manžel si na mna od odpočitatelnej položky odpočítať tú sumu ktoru som dostala od septembra do konca decembra alebo neberie sa to ako prijem a tak si odpočita celú čiastu odpočitatelnej položky na manželku aj na seba.Ďakujem
    Takže čo sa týka konkrétne teba, do tvojho príjmu manželky sa započítavajú nemocenské dávky, vyplatené do 31.12.2011, naopak od vlastného príjmu manželky sa odpočítava zaplatené poistné dobrovoľne poistenej osoby v období od 1.1.2011 do 31.12.2011. Je to asi takto zrozumiteľnejšie.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    do rozdielu , vyplatené nemocenské dávky v roku 2011 (nie za rok 2011ˇ)mínus NČZD.....tento rozdiel si môže uplatňovať....

    Jaanka1983 je offline (nepripojený) Jaanka1983

    Jaanka1983
    Ja by som chcela vediet to, že ked ja som na PN a dostávam nemocenské tak či sa to berie ako môj prijem a tým pádom manžel si na mna od odpočitatelnej položky odpočítať tú sumu ktoru som dostala od septembra do konca decembra alebo neberie sa to ako prijem a tak si odpočita celú čiastu odpočitatelnej položky na manželku aj na seba.Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jaanka1983 Pozri príspevok
    Ja by som chcela vediet to, že ked ja som na PN a dostávam nemocenské tak či sa to berie ako môj prijem a tým pádom manžel si na mna od odpočitatelnej položky odpočítať tú sumu ktoru som dostala od septembra do konca decembra alebo neberie sa to ako prijem a tak si odpočita celú čiastu odpočitatelnej položky na manželku aj na seba.Ďakujem
    ÁNo, nemocenské sa posudzuje ako tvoj príjem. Takže Od NČ sa tieto dávky odpočítajú a uplatniť si môže len ten rozdiel. ALe to už máš uvedené hneď v prvom príspevku od Mily.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.