Zavrieť

Porady

Odvody z preplatenej dovolenky

Dobrý deň prajem. Potrebovala by som si odobrodiť jednu vec... Zamestnakyna skončila RD dna 25.11.2011..... Ukončila PP k 30.11.2011..mala zostatkovu dovolenku 18dní.... tak si do konca mesiaca 3dni vyčerpala a zostatok t.j.15dní hned v mzde preplatila.....Ide o to, že teraz pozerám, že program mi vyrátal odvody len do zdravotnej poistovni.. a v príspevkoch čítam, že treba z toho vym.základu odviesť odvody aj do SP..Ako je to v tomto prípade???Ďakujem krásne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    pipiskova81 Pozri príspevok
    Dobrý deň prajem. Potrebovala by som si odobrodiť jednu vec... Zamestnakyna skončila RD dna 25.11.2011..... Ukončila PP k 30.11.2011..mala zostatkovu dovolenku 18dní.... tak si do konca mesiaca 3dni vyčerpala a zostatok t.j.15dní hned v mzde preplatila.....Ide o to, že teraz pozerám, že program mi vyrátal odvody len do zdravotnej poistovni.. a v príspevkoch čítam, že treba z toho vym.základu odviesť odvody aj do SP..Ako je to v tomto prípade???Ďakujem krásne
    Urobila si jej ukončenie RD a prihlášku do SP dátumom nástupu z RD ?

    pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

    pipiskova81
    ano, k 25.11. som jej dala to zrušenie RD .... a potom som jej dala k 30.11. skončenie PP......

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    pipiskova81 Pozri príspevok
    ano, k 25.11. som jej dala to zrušenie RD .... a potom som jej dala k 30.11. skončenie PP......
    K 26.11.2011 jej bolo treba podať prihlášku do ZP pri návrate z RD, no a potom 30.11.2011 zase odhlášku zo ZP. Čo sa týka odvodov, myslím si, že keďže dovolenku mala preplácanú až po návrate z RD, odpracovala 3 dni, vlastne čerpala dovolenku, mali by ísť z toho všetky odvody, ako u bežného zamestnanca, dovolenka nebola preplácaná počas RD. Avšak, odpracovala len 3 dni, takže bude to ohraničené maximálnym VZ za týchto 5 dní.
    Naposledy upravil jankasm : 29.12.11 at 10:38

    Ennny je offline (nepripojený) Ennny

    Ennny
    Dobry den
    poprosim vas o odpoved na otazku- ake odvody platim z odstupneho a preplatenia dovolenky pri ukonceni pracovneho pomeru pocas rodicovskej dovolenky???? Zrusili mi miesto a 28.1.2012 ukoncujem pracovny pomer co je aj posledny den mojej RD. 29.1.2012 nastupujem do noveho zamestnania. Myslim si ze odvody do SP za mna este plati stat...alebo sa mylim???

    Odvody z preplatenej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.