Zavrieť

Porady

Daňové úrady, pobočky alebo kontaktné miesta DÚ

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
V zmysle prebiehajúcich reformných zámerov dôjde v Slovenskej republike k zmenám v štruktúre daňových úradov. K 1. januáru 2012 bude zriadených 8 daňových úradov v sídlach krajov a 1 daňový úrad pre vybrané daňové subjekty so sídlom v Bratislave. Na zabezpečenie výkonu činnosti daňových úradov v pôsobnosti krajov bude od 1.1.2012 vytvorených 39 pobočiek (PDÚ) a 42 kontaktných miest daňových úradov (KMDÚ)
Transformáciou daňových úradov sa pre klientov nemení dostupnosť služieb daňovej správy. Sieť daňových úradov a ich pobočiek a kontaktných miest bude kopírovať doterajšie lokality daňových úradov. Úradné hodiny DÚ, novovzniknutých pobočiek DÚ a kontaktných miest DÚ budú: v pondelok až štvrtok od 9.00 hod. do 17.00 hod., v piatok od 9.00 hod. do 14.00 hod.
Daňové úrady, pobočky alebo kontaktné miesta DÚ sú dostupné na týchto adresách:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita.../adresy_fs.pdf
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tak teraz neviem napr.taká Nitra mala DU I(Damborského ul.) a DU II(Coboriho ul.) a v Nitre vidím len DU Damborského (a je tam uvedená nová adresa a pritom je to adresa bývalého DU I):Teraz neviem či tieto dva daňové úrady zlúčili .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jeden kraj = jeden DÚ
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
srska Pozri príspevok
jeden kraj = jeden DÚ
To chápem , že jeden kraj= jeden DU .Napr.Bratislava má DU na 4 adresách, podľa toho uvažujem,že v Nitre sa oba zlúčia v jeden .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dú ba 4 adresy - lebo bolo 6 dú a teraz napr. na 2-ku (clementisova) prifarili aj 6-ku (ševčenkova), na račianskej zas plánovali umiestniť všetkých kontrolórov + exekútorov .....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
srska Pozri príspevok
dú ba 4 adresy - lebo bolo 6 dú a teraz napr. na 2-ku (clementisova) prifarili aj 6-ku (ševčenkova), na račianskej zas plánovali umiestniť všetkých kontrolórov + exekútorov .....
No tak potom je to tak, aj Nitra mala 2 adresy a zostala len jedna .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Zitka, v NR budeme mať už len jeden úrad, v jednom zo sídiel (tuším na I.) budú len správkyne a na tom druhom len kontrolóri.

Prevodník číselného označenia DÚ

nový DÚ .......... Zahŕňa daňové úrady (pôvodné čísla)
BA .................. 600-609, 801
BA –VDS .......... 500
TT .................. 611-617, 636-638, 647-649
TN .................. 635,639, 641, 643-645, 668-675,
NR .................. 618-633, 642, 827
ZA .................. 654-661, 666, 667, 691, 694, 894,
BB .................. 651-652, 663, 664, 678-690, 727, 851,
PO ..................700-705, 716-725, 731, 735-737, 744, 924
KE .................. 695-698, 709-714, 728, 729, 732, 738-741

Ako vidieť, len DÚ pre vybrané daňové subjekty ostáva sám sebou.
6 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Zitka, len jeden DÚ v NR zostane pre kontakt s kientami, zlúčili sa a druhý bude tuším "kontrolórsky", aspoň tak nejako mi to hovoril známy, ktorý tam pracuje. Takže už v rámci NR nebudeme patriť pod jeden alebo druhý, aj fyzicky sa zlúčia zamestnanci.
1 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Dnes som bola podať list so zmenou bankového účtu PO. DU mi to nechcel zobrať, pretože bol list adresovaný na DU Nové Zámky a nie DU Nitra,pobočka Nové Zámky.

Mám už vypracovaný kvartálne prehľady za 4Q/2011, kde uvádzam Nové Zámky.
Čo sa má uvádzať na tlačivá ako DPH, ročné hlásenie, štvrťročný prehľad? Názov DU Nitra, či pobočka Nové Zámky?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

karcoolka1 Pozri príspevok
Dnes som bola podať list so zmenou bankového účtu PO. DU mi to nechcel zobrať, pretože bol list adresovaný na DU Nové Zámky a nie DU Nitra,pobočka Nové Zámky.

Mám už vypracovaný kvartálne prehľady za 4Q/2011, kde uvádzam Nové Zámky.
Čo sa má uvádzať na tlačivá ako DPH, ročné hlásenie, štvrťročný prehľad? Názov DU Nitra, či pobočka Nové Zámky?
Podľa mňa tam treba uviesť daňový úrad (podľa kraja) a nie pobočku.
Dnes som pozerala cez eTax "Zoznam daňových úradov, na ktorých je daňový subjekt registrovaný" a každému zmenili registráciu z pôvodných DÚ (ktoré sú teraz len pobočky) na nové DÚ. Napr. DÚ Piešťany na DÚ Trnava....
0 0
Lubkka Lubkka

Lubkka je offline (nepripojený) Lubkka

karcoolka1 Pozri príspevok
Dnes som bola podať list so zmenou bankového účtu PO. DU mi to nechcel zobrať, pretože bol list adresovaný na DU Nové Zámky a nie DU Nitra,pobočka Nové Zámky.

Mám už vypracovaný kvartálne prehľady za 4Q/2011, kde uvádzam Nové Zámky.
Čo sa má uvádzať na tlačivá ako DPH, ročné hlásenie, štvrťročný prehľad? Názov DU Nitra, či pobočka Nové Zámky?
No toto presne by zaujimalo aj mna. Ked som vyplnala kvartalny prehlad tak mi automaticky drsr ponuklo danovy urad Trencin (povodne sme boli povazska bystrica). Ale teraz neviem, ze ci to tymto padom mam poslat do Trencina kde je danovy urad alebo to mozem ist podat aj na podatelnu do povazskej bystrice kde zostala pobočka danoveho uradu.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Z DR SR:

V zmysle prebiehajúcich reformných zámerov dôjde v Slovenskej republike k zmenám v štruktúre daňových úradov. K 1. januáru 2012 bude zriadených 8 daňových úradov v sídlach krajov a 1 daňový úrad pre vybrané daňové subjekty so sídlom v Bratislave. Na zabezpečenie výkonu činnosti daňových úradov v pôsobnosti krajov bude od 1.1.2012 vytvorených 39 pobočiek (PDÚ) a 42 kontaktných miest daňových úradov (KMDÚ) .
Transformáciou daňových úradov sa pre klientov nemení dostupnosť služieb daňovej správy. Sieť daňových úradov a ich pobočiek a kontaktných miest bude kopírovať doterajšie lokality daňových úradov. Daňovému subjektu sa od 1.1.2012 zmení miestna príslušnosť k DÚ v sídle kraja pre daňový subjekt sa nič nemení, svoje povinnosti vybaví na pobočke alebo kontaktnom mieste daňového úradu.
4 0
fosgeen fosgeen

fosgeen je offline (nepripojený) fosgeen

Nie je to pravda, že vybavíte všetko na jednom daň. úrade ako predtým. Keď potrebujete zaregistrovať nový subjekt, tak idena na príslušný úrad ako predtým len s tým rozdielom, že tam len dáte žiadosť a čakáte. Daňový úrad to pošla na Váš krajs.daňový úrad preskenovaním tan pridelí nové DIČ, IČ DPH, DKP. Majú na rto tridsať dní zo zákona. Tak mi povedala pani v Trenčíne. Takže máte nový ŽL alebo spoločnosť novú a nemôžete podnikať, ani otvoriť obchod, prihlásiť pokladnicu. Predtým sme to mali na počkanie vybavené. Trenčín zavádza, klame ako sa dá. Pracovníčky na PDÚ majú usmernenie, že to majú emailovať na krajský DÚ. že všetky záležitosti od DIČ atď vybavý PDÚ . A vy čakáte, novú pokladňu má problém zaregistrovať aj starý podnikateľ, skrátka je to veľké kocúrkovo. Načo by uľahčovali prácu podnikateľom, ktorý aj tak v tejto kríza prežívajú ťažké časy. Oni môžu všetko.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Hmmm, tak pre mňa ako pre podnikateľský subjekt sa nemení nič? No niečo sa predsa len mení, kým doteraz mi stačilo prísť na DÚ a vybavila som, teraz prídem, odovzdám a potom chodím na pobočku ako na hodiny klavíru a zvedavo sa vypytujem: Prišlo, neprišlo? Neprišlo? No nič to, prídem sa opýtať zajtra. Však ja rada povozím hore dole 20 km aj niekoľko krát. Čo na to nemám? Ak pobočka funguje len ako zberné miesto tak si ani nechcem predstaviť na čo slúži také kontaktné miesto. Prídem, po../kontaktujú/ ma a odídem? Nnnno, na toto musel ktosi veľmi dlho študovať kým to vymyslel.
2 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

fosgeen Pozri príspevok
Nie je to pravda, že vybavíte všetko na jednom daň. úrade ako predtým. Keď potrebujete zaregistrovať nový subjekt, tak idena na príslušný úrad ako predtým len s tým rozdielom, že tam len dáte žiadosť a čakáte. Daňový úrad to pošla na Váš krajs.daňový úrad preskenovaním tan pridelí nové DIČ, IČ DPH, DKP. Majú na rto tridsať dní zo zákona. Tak mi povedala pani v Trenčíne. Takže máte nový ŽL alebo spoločnosť novú a nemôžete podnikať, ani otvoriť obchod, prihlásiť pokladnicu. Predtým sme to mali na počkanie vybavené. Trenčín zavádza, klame ako sa dá. Pracovníčky na PDÚ majú usmernenie, že to majú emailovať na krajský DÚ. že všetky záležitosti od DIČ atď vybavý PDÚ . A vy čakáte, novú pokladňu má problém zaregistrovať aj starý podnikateľ, skrátka je to veľké kocúrkovo. Načo by uľahčovali prácu podnikateľom, ktorý aj tak v tejto kríza prežívajú ťažké časy. Oni môžu všetko.
Práve s týmto problémom sa stretol aj môj klient. Musí čakať, kým mu zaregistrujú novú ERP...
Mohol by zatiaľ používať paragóny? Obstálo by to pri prípadnej kontrole?
Viem, že paragóny sa majú využívať len v prípade, že je porucha na ERP...
Vopred ďakujem za všetky odpovede.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Práve s týmto problémom sa stretol aj môj klient. Musí čakať, kým mu zaregistrujú novú ERP...
Mohol by zatiaľ používať paragóny? Obstálo by to pri prípadnej kontrole?
Viem, že paragóny sa majú využívať len v prípade, že je porucha na ERP...
Vopred ďakujem za všetky odpovede.
Paragóny nesmie používať , jediný závažny dôvod na paragón je ..pozri §10 odst.4( z dôvodov poruchy pokladnice, nahlásenej servisnej firme a potvrdenej touto firmou) .Pozri celý § 10.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja len poznamenám , Daňová správa nefunguje tak ako má, nezvládla tento nápor.
Podnikatelia nemôžu vykonávať svoju činnosť , lebo na DU nejde systém, tak ako by mal . Staré pokladne sa ešte včera a predvčerom sa odhlasovať nedali ..atď atď .

Podnikateľom rozprávajú, že odhlásenie ..na to mali myslieť skôr .Ide tu predovšetkým o prípad, kedy do 31.12.2011 predávala na pokladni manželka , od 1.1.2012 zrušila podnikanie a pokladňu chce prepísať (prehlásiť)na seba manžel, no nemôže , lebo daňový úrad nie je schopný pokladňu odhlásiť z dôvodu systému DU ....a preto nemôže manžel už 3 deň vykonávať svoju činnosť .

Tak tento chaos sa dal predpokladať .
2 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zita5 Pozri príspevok
Ja len poznamenám , Daňová správa nefunguje tak ako má, nezvládla tento nápor.
Podnikatelia nemôžu vykonávať svoju činnosť , lebo na DU nejde systém, tak ako by mal . Staré pokladne sa ešte včera a predvčerom sa odhlasovať nedali ..atď atď .

Podnikateľom rozprávajú, že odhlásenie ..na to mali myslieť skôr .Ide tu predovšetkým o prípad, kedy do 31.12.2011 predávala na pokladni manželka , od 1.1.2012 zrušila podnikanie a pokladňu chce prepísať (prehlásiť)na seba manžel, no nemôže , lebo daňový úrad nie je schopný pokladňu odhlásiť z dôvodu systému DU ....a preto nemôže manžel už 3 deň vykonávať svoju činnosť .

Tak tento chaos sa dal predpokladať .
Presne. Predpokladala som to, len som dúfala...
Ďakujem veľmi pekne. Pomohlo, aj keď nepotešilo...
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

zita, systém kolaboval registrátorom aj koncom 12.2011 . a oni chcú zaviesť pre všetkých online komunikáciu? karle, já ti nevím ...
Naposledy upravil srska : 05.01.12 at 11:52
1 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Zita5 Pozri príspevok
Paragóny nesmie používať , jediný závažny dôvod na paragón je ..pozri §10 odst.4( z dôvodov poruchy pokladnice, nahlásenej servisnej firme a potvrdenej touto firmou) .Pozri celý § 10.
Zitka, včera v TV novinách pani z DÚ povedala niečo v tom zmysle, že keď nemajú zaregistrovanú pokladňu dajú sa používať paragóny. Odvysielala to STV aj Markíza. Celkom zaujímavá informácia, len som oznam o tejto možnosti nenašla na stránke finančného riaditeľstva.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kazu Pozri príspevok
Zitka, včera v TV novinách pani z DÚ povedala niečo v tom zmysle, že keď nemajú zaregistrovanú pokladňu dajú sa používať paragóny. Odvysielala to STV aj Markíza. Celkom zaujímavá informácia, len som oznam o tejto možnosti nenašla na stránke finančného riaditeľstva.
Zuzka, zákon povoľuje Paragón len v závažnom prípade , takej info by som sa nedržala, lebo ak by prišlo k sankcii - pokute , kde by si sme našli tú pani z obrazovky TV
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať