Zavrieť

Porady

Daňové úrady, pobočky alebo kontaktné miesta DÚ

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
V zmysle prebiehajúcich reformných zámerov dôjde v Slovenskej republike k zmenám v štruktúre daňových úradov. K 1. januáru 2012 bude zriadených 8 daňových úradov v sídlach krajov a 1 daňový úrad pre vybrané daňové subjekty so sídlom v Bratislave. Na zabezpečenie výkonu činnosti daňových úradov v pôsobnosti krajov bude od 1.1.2012 vytvorených 39 pobočiek (PDÚ) a 42 kontaktných miest daňových úradov (KMDÚ)
Transformáciou daňových úradov sa pre klientov nemení dostupnosť služieb daňovej správy. Sieť daňových úradov a ich pobočiek a kontaktných miest bude kopírovať doterajšie lokality daňových úradov. Úradné hodiny DÚ, novovzniknutých pobočiek DÚ a kontaktných miest DÚ budú: v pondelok až štvrtok od 9.00 hod. do 17.00 hod., v piatok od 9.00 hod. do 14.00 hod.
Daňové úrady, pobočky alebo kontaktné miesta DÚ sú dostupné na týchto adresách:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvita.../adresy_fs.pdf
Usporiadat
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... pripájam informáciu pre Prešov ( možno sa niekomu zíde) ... naša správkyňa dane mi poskytla klientske číslo na Daňový úrad Prešov: 051/7090104 (... ak by ste hľadali telefón na svojho správcu dane ... berú im zajtra "fyzicky" telefóny a presúvajú ich ( tie telefóny) na nové miesta: .. asi ... takže sa nedovoláme ... ) .. mali by sa aj zajtra, už poslední pracovníci z bývaleho DÚ Prešov II. na Levočskej 9 presťahovať na Hviezdoslavovu 7 v Prešove = t. j. toto je adresa, na ktorú je potrebné zaslať napr. krycie listy a pod. ... píšem o tom preto, pretože mám informácie o tom, že Daňový úrad Prešov nebude sídliť iba na tejto jednej adrese ... kontrola už totiž sedí niekde v objekte bývalých Zberných surovín ...

.. dopĺňam link ( ... vďaka srskovi ... dolu nižšie): https://www.drsr.sk/wps/myportal/!ut...Id=0#7_0_5AORE .. či?
Naposledy upravil promont maja : 06.01.12 at 08:41
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ci pána ......
FRSR.jpg  
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

srska Pozri príspevok
ci pána ......
kompetenčné centrum finančných operácii - máš to v predch. odkaze
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v ktorom?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

v tvojom - pri tom hmmm
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

neviem ako pre vás ostatných ale pre mňa novinka: finančná správa sr
6 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ale veď o tom u financminister referoval. Je to akože správa D a CÚ.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

keby som ho vždy kukal, musel by som stabilne brať živočíšne uhlie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mailové kontakty sú na dú xxxxxxxxxxx@financnasprava.sk
1 0
katkajoska katkajoska

katkajoska je offline (nepripojený) katkajoska

Chcem sa spýtať, či stále platí miestna príslušnosť k daňovým úradom podľa adresy podnikania. Manžel totižto býva v inom kraji ako má adresu podnikania. Navyše daňový úrad, kam chodil vybavovať všetky potrebné záležitosti sa teraz zmenil na kontaktné miesto. A tak manžel musí napríklad len kvôli registrácii pokladnice vycestovať dvakrát, keďže kontaktné miesto funguje viacmenej len ako podateľňa. Znamená to 200 km naviac. Je možné aby svoje záležitosti riešil na inom pracovisku, povedzme aj v inom kraji?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

neviem ako je to s ERP ale platilo, že napr. DP sa dalo podať na hociktorom DÚ - oni to potom poslali na miestne príslušný DÚ
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

§7/1 563/2009
(1) Miestna príslušnosť správcu dane sa riadi, ak tento zákon alebo osobitné predpisy5) neustanovujú inak, u fyzickej osoby miestom jej trvalého pobytu 6) a u právnickej osoby jej sídlom.

treba skúsiť požiadať o delegovanie podľa §8 563/2009

(1) Na návrh daňového subjektu alebo na podnet správcu dane môže druhostupňový orgán delegovať miestnu príslušnosť na správu dane na iného správcu dane, ak považuje takýto návrh za opodstatnený.

(2) Rozhodnutie o delegovaní druhostupňový orgán doručí daňovému subjektu a príslušným dotknutým správcom dane. Proti tomuto rozhodnutiu nie sú prípustné opravné prostriedky.
2 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

srska Pozri príspevok
neviem ako pre vás ostatných ale pre mňa novinka: finančná správa sr
Nuž, očakávala som nejakú novú, prehľadnú stránku , plnú informácií pre daňové subjekty - nie "prepínač" na staré stránky.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dú ba 6 (registrácia) sa už sťahuje na dú ba 2 (clementisova). budú na 6. poschodí
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

len take male upresnenie mam firmy, ktore patrili na 3.4.5.6 DU, teraz mozem podavat danove priznania na hociktorej pobocke, priklad za vsetkych to hodim na Raciansku ked mi to vyhovuje?dakujem
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

dnes ma vypoklonkovali z DÚ Nitra o 16,05 s tým, že podateľňa je len do 16.00. Aj som sa dala, lebo som si myslela, že som si to zle pozrela na nete, ale teraz tam tiež vidím že v pondelok je podateľňa do 17.00... tak ja neviem, pozerám správnu stránku?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Pozeráš. Nemala si sa dať.
0 0
SSAndrea SSAndrea

SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac
Dobrý deň,

ak môžem poprosiť o usmernenie. Som zo Žiliny ale jedného klienta mám s trvalým pobytom v Spišskej Novej Vsi. takže to mu mám teraz na daňových tlačivách uvádzať DÚ Košice a aj poslať priznanie DPH do Košíc. (od začiatku januára vybavujem registráciu pre ZEP na DÚ v Žiline a tety sú proste "nemožné a neschopné a absolútne nevedia čo robiť a stále im to nefunguje... .no proste jedna veľká katastrofa, vedela by som tiež o fungovaní našich DU napísať celú story....) Ďakujem za skorú odpoveď.
0 0
ellzorro ellzorro

ellzorro je offline (nepripojený) ellzorro

Zaujimalo by ma, ci nie je problem s tym, ked sa danove priznanie posle na pobocku.....
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Celkom tomu nerozumiem, podala som Dp do Tn podľa kraja, pričom doposial sa podávalo do Starej turej, kde kontaktné misto zostalo. Dúfam že je to o.k. Ale druhú firmu, ktorá patrila na pobodčku do Dubnice nad Váhom som odoslala na pobočku a nie na krajský DU - Trenčín. Je to v poriadku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať