Zavrieť

Porady

Trikrat presla platba cez POS-terminal

Ahojte Poradaci, poprosim o malu radu, ak sa niekto s niecim podobnym stretol. Mne sa to zda absurdne, ale Moorphyho zakony funguju dokonale...Manzel teraz vo stvrtok (29.12.2011) uskutocnil nakup knih platobnou kartou. Knihy boli predtym objednane cez internet a isiel si len vyzdvihnut objednavku.Vravel sice, ze az na tretikrat bola platba cez POS-terminal zrealizovana, dvakrat bola platba zamietnuta, ale v nasich obchodoch nic netradicne. Ake bolo nase prekvapenie, ked vcera vecer dostal z knihkupectva mail, v ktorom sa ospravedlnuju, ale ze ho ziadaju o cislo uctu, nakolko platba za danu objednavku presla trikrat!!!On ma samozrejme fakturu a blocek z POS-terminalu len jedenkrat!!!Hned sme sa pozreli na ucet, bolo to stiahnute3x po74,59 eur. Teraz moja otazka, ak sa jedna o PU (neplatca DPH), ako sa to bude uctovat, ked na bankovom vypise je to stiahnute trikrat, ale on o tom nema 2x doklad a buduci rok, lebo teraz to uz nestihnu, mu tie dve platby vratia spät na ucet? Dakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Tie dve platby sa budu uctovat bez DPH len ako mylna platba v plnej sume.

    SonikaV je offline (nepripojený) SonikaV

    zacinajuci zivnostnik SonikaV
    Aha, aj bez dokladu? Jasne. Dakujem profesional za usmernenie, pozriem si mylne platby. Pekny den.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Dokladom bude vypis z bankoveho uctuv kombinacii s ID-ckom.
    Lebo na vypise z bankoveho uctu mas jednoznacne kazdu platbu.

    Trikrat presla platba cez POS-terminal

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.