Zavrieť

Porady

reklamácia-vrátnie peňazí

Dobrý deň.
Mojej sestre sa po roku používania začala odliepať podrážka z čižiem. Bola ich reklamovať v predajni, kde jej predavačka doslovne povedala že tie čižmy sú reklamované prvý krát a že by jej ich vymenili iba za iný tovar.
V predajni však už nemajú ten istý tovar, a sestra ich nechce vymieňať za niečo iné čo sa jej nepáči.

Mne sa to nejak nezdalo, tak som si o tom niečo zistil a vychádza mi z toho že výmena za iný druh tovaru môže prebehnúť iba so súhlasom nakupujúceho.
Ak teda výmenu odmieta, do úvahy prichádza iba oprava reklamovaného tovaru a ak oprava nie je možná, tak vrátenie peňazí. No a chcel by som radu od niekoho, kto sa v tomto vyzná, či mám správne informácie.

Ďakujem a ospravedlňujem sa, ak aj tu už rovnaká téma.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jhonyman je offline (nepripojený) jhonyman

    jhonyman
    ok, oprava už možná nie je a ak už nemajú tú istú obuv na výmenu a ja nesúhlasím s výmenou za nejaký iný druh, nemôže ma do toho nikto nútiť a musia mi vrátiť peniaze, nie ? alebo si predsa len musím vybrať niečo iné na výmenu ?
    Naposledy upravil jhonyman : 02.01.12 at 13:18

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    jhonyman Pozri príspevok
    ok, oprava už možná nie je a ak už nemajú tú istú obuv na výmenu a ja nesúhlasím s výmenou za nejaký iný druh, nemôže ma do toho nikto nútiť a musia mi vrátiť peniaze, nie ? alebo si predsa len musím vybrať niečo iné na výmenu ?
    Ano, maju na opravu 30 dni, ale nutit niekoho do vymeny za iny tovat nemozu.

    reklamácia-vrátnie peňazí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.