Zavrieť

Porady

Zaradenie nakupu tovaru do majetku?

Ahojte,

kupili sme 2 nove tlaciarne do spolocnosti. Obe talciarne mame na jednej fakture, pricom celkova vyska faktury bez DPH je 1 848 Eur. Cena jednej tlaciarne je 924 Eur.

Moja otazka je, ci nakup tlaciarni mozem zauctovat rovno do spotreby spolocnosti.

Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Dobrý deň,
    v zmysle §22 ods. 2 a) zákona o dani z príjmov sa hmotný odpisovaný majetok definuje ako samostatná hnuteľna vec, ktorá má samostatné technicko-ekonomické určenie a ktorej vstupná cena je vyššia ako 1700 Eur a prevádzková funkcia dlhšia ako jeden rok.

    Postupy účtovania PÚ
    § 13 Zásady pre členenie dlhodobého majetku a jeho účtovanie
    Dlhodobý hmotný majetok sa člení na
    b) samostatné hnuteľné veci s výnimkou hnuteľných vecí uvedených v písmene a) a súbory hnuteľných vecí, ktoré majú samostatné technicko-ekonomické určenie s dobou použiteľnosti dlhšou ako jeden rok a v ocenení vyššom ako je suma ustanovená v osobitnom predpise (odkaz na vyššie uvedené ustanovenie zákona o dani z príjmov).

    (6) Hmotný majetok podľa odseku 4 písm. b), ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu alebo je nižšie (odkaz na vyššie uvedené ustanovenie zákona o dani z príjmov), možno zaradiť do dlhodobého hmotného majetku, ak doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok.

    Môžete účtovať priamo do nákladov, alebo v zmysle ustanovení postupov účtovania zaradiť do odpisovaného majetku, ak je doba použiteľnosti viac ako 1 rok.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    samozrejme že môžeš dať priamo do spotreby
    zaučtuj to ako drobný majetok a zaeviduj do knihy drobného majetku

    efka23 je offline (nepripojený) efka23

    žena efka23
    Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri zaradení univerzálneho robota v sume 3.588,- €. Používame ho v potravinárstve (výroba bryndze). Myslím, že by to mohlo byť KP 28.93, ale nie som si istá...
    Naposledy upravil efka23 : 19.01.12 at 12:55

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    efka23 Pozri príspevok
    Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o pomoc pri zaradení univerzálneho robota v sume 3.588,- €. Používame ho v potravinárstve (výroba bryndze). Myslím, že by to mohlo byť KP 28.93, ale nie som si istá...
    Zaradíš to do prvej OS.
    1-22 28.93 Stroje na výrobu potravín, nápojov a na spracovanie tabaku

    Zaradenie nakupu tovaru do majetku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.