Zavrieť

Porady

Neplatenie odvodov a nenahlasenie do socialky a zdravotky.

Dobry.
Chcela by som sa opytat na vas nazor, bola som zamestnana a ked somnou rozviazali pracovny pomer doteraz som nedostala vypoved v pisomnej forme, zapoctovy list ani nic co k tomu patri nakonieco som zistila ze ma nezahlasili na socialnej ani zdravotnej poistovni. Hned som skontaktovala pravnicku kt. za hodinu zbuchala zalobu aj oznamovaci list pre zamestnavatela. Uz je tomu mesiac a nemam nic nove ani byvali samestnavatel sa neozval nic. Co si otom myslite bude mat z toho vobec nieco nakolko ide o velkeho pana ,,podnikatela'' ?
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

IP si nevolala? mala si písomnú pracovnú zmluvu?
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

Neviem co je IP ale zmluvu mam aj vypis zo socialky a zdravotky.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

inšpektorát práce.....aké výpisy ?
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

Este nie, pravnicka sa to chce pokusit vyriesit dohovorom nakolko mi nedali vypoved v pisomnej forme tak zmluva mi este plati a podla papierov tam este robim a pokial sa neuvedomia a nepristupia na dohovor tak potom sa to bude riesit aj takou formou. Tak maju navyber bud-alebo. Zaloba je podana.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

Vypisyked som pracovala a od kedy do kedy...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Prepáč ale ja čítam tvoje príspevky a vôbec Ti nerozumiem čo píšeš.

Si zahlásená na ZP a SP? Akú máš zmluvu? Pracovnú alebo len nejakú dohodu? Treba písať jasnejšie. Nás nezaujíma, že si oslovila právničku, kt. zbúchala žalobu za hodinu. Keď nerozumieme čo vlastne chceš vedieť a v čom chceš poradiť.

A čo sa týka výpovede, tam tiež vidím nejasnosti.
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

Mam pracovnu zmluvu... Vyhodili ma ustne pred cca 2ma mesiacmi a doteraz som nedostala ziadne papiere: vypoved, zapoctovy list, zuctovanie dane ani vyplatne pasky.... Zasla som do socialky a zdravotky a tam mi povedali ze nie som od toho zamestnavatela nahlasena takze neplatili za mna odvody.... Co je na tom nepochopitelne?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja nerozumiem pojmu "zahlásená". Asi preto nepochopiteľné.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Čiže technicky si pracovala na čierno, a nemáš nič čím by si podložila svoje tvrdenie okrem zmluvy.

A o akých výpisoch si hovorila? Od kedy do kedy? Ak ťa nezaevidovali do ZP a SP, tak tieto inštitúcie nemôžu mať znalosť od kedy do kedy si robila pre daného zamestnávateľa. Vysvetli ešte toto.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Takže keď si nedostala písomnú výpoveď od zamestnávateľa, ty nechodíš do práce bez právneho dôvodu, dala si zamestnávateľovi šancu na okamžitú výpoveď pre porušenie pracovnej disciplíny zo strany zamestnanca.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

kolko si tam pracovala? viedla si si dochádzku? dostávala si výplatné pásky?
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

Ja som pisala nahlasena.... To je jedno....
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tothova.Kitti Pozri príspevok
nakonieco som zistila ze ma nezahlasili na socialnej ani zdravotnej poistovni.

Tothova.Kitti Pozri príspevok
Ja som pisala nahlasena.... To je jedno....

0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

moja vyplata a vyplatna paska pozostavali z obalky a kusku papiera takze nemam ani to... jedine zmluvu, dochadzkovy list, kamerovy zaznam, maily a smsky co som im pisala aby mi tie podklady poslali poslali...
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

popravde ja ani neviem kolko som tam pracovala... nastupila som 15.9.2011 zmluvu som dostala az ku dnu 1.10.1011 nakolko mi ju ,,zabudali,, nosit...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

kolko si tam pracovala?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

aha... a tá zmluva je riadne podpísaná a opečiatkovaná zamestnávatelom?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No asi by som s tou zmluvou navštívila aj inšpektorát práce, nakoľko ak ťa nezahlásili na ZP a SP šlo o nelegálne zamestnávanie a takýto zamestnávateľ môže fasnúť fajne mastnú pokutu.

Taktiež si vezmi na IP kopie všetkých dokladov čo máš - zmluvu, dochádzkový list, vytlačený mail s výzvou na nápravu.
Ty si bola v tom, že si zamestnaná oficiálne, legálne ale robila si načierno.
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

2 mesiace som tam robila.. no zmluva je podpisana sitce nie je tam peciatka ale pravnicka povedala ze by to nemal byt problem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať