Zavrieť

Porady

Neplatenie odvodov a nenahlasenie do socialky a zdravotky.

Dobry.
Chcela by som sa opytat na vas nazor, bola som zamestnana a ked somnou rozviazali pracovny pomer doteraz som nedostala vypoved v pisomnej forme, zapoctovy list ani nic co k tomu patri nakonieco som zistila ze ma nezahlasili na socialnej ani zdravotnej poistovni. Hned som skontaktovala pravnicku kt. za hodinu zbuchala zalobu aj oznamovaci list pre zamestnavatela. Uz je tomu mesiac a nemam nic nove ani byvali samestnavatel sa neozval nic. Co si otom myslite bude mat z toho vobec nieco nakolko ide o velkeho pana ,,podnikatela'' ?
Usporiadat
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

presne toto som si myslela ze ked mam zmluvu tak som zahojena... ale takto to v gastronomii chodi...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zaujímavé,
a zamestnávala ťa fyzická osoba tj. SZCO alebo právnická osoba tj. s.r.o, a.s. a podobne. A podpísaná je kým?

A ešte otázočka, pred vznikom "zamestnania" si bola čo? Nezamestnaná? Alebo si prechádzala z jednej práce do druhej?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

takže sprav to, čo ti radí Xanti.. daj podnet na inšpektorát práce.. aj keď teda neviem, ako zdokladuješ to, že nechodíš do práce, keďže nemáš v ruke výpoveď.. zamestnávatel to môže otočiť proti tebe..
ale rozhodne kôli nenahláseniu na poisťovne to urob..
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

opýtam sa, dostávala si výplatu na svoj účet? či v hotovosti?
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

je to s.r.o a co su to za osoby tak to neviem... podpisane je to majitelmi kaviarne... asi sa hraju na velkych podnikatelov
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Mila,
to písala v obálke ( takže hotovosť ) s nejakým lístočkom kde bol asi urobený prepočet odmeny.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tothova.Kitti Pozri príspevok
je to s.r.o a co su to za osoby tak to neviem... podpisane je to majitelmi kaviarne... asi sa hraju na velkych podnikatelov
Hm... tak tam pečiatka by mala byť. Neviem či niečo získaš ak nie je opečiatkovaná zmluva. Ešte mi odpovedz na druhú časť môjho príspevku.
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

sak toto ze vyplatu som dostavala na ruku aj ked do zmluvy som uvadzala cislo uctu...

a co sa tyka toho ci som predtym bola zamestrnana tak nie teraz som len ukoncila skolu
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Spomínala si dátum 15.9.2011 takže čo bolo dovtedy? Si bola dobrovolne nezamestnaná? Máš uhradené odvody do ZP ako samoplatca?

A aké to výpisy Ti dali v ZP a SP? Naozaj ak máš niečo kde je podpis alebo pečiatka od tohto "zamestnávateľa" tak to vezmi a chod na najbližší inšpektorát práce http://www.safework.gov.sk/ podľa miesta bydliska.
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

no sak to ze tam nie je peciatka tak mi SP, ZP ani IP nepomoze tak preto sa to riesi pravnou formou...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Ako vieš?
Nikde nemáš ich pečiatku? Na žiadnom doklade? A dochádzku máš od nich podpísanú? Či?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

máš to ťažké.. nemáš pečiatku na PZ, nemáš v rukách výplatné pásky, nemáš v rukách výpoveď.. dokazovanie bude na tvojej strane..
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

aspoň máš kolegyňu? ako svedok, možno odmietne.....
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

Jasnocka ze mam kolegov aj kolegyne je ich dost co snimi vybabrali takze svedkov mam aj by isli svedcit pokial by bolo treba.... Su tam aj kamery takze zaznami sa daju stiahnut....

Co sa tyka peciatky tak nemam ziadnu... A dochadzkova kniha je tam ale ci to oni podpisovali neviem....
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vrelo odporúčam IP, nečakaj na ich vyjadrenie, resp. prebratie pošty.....
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

To je uplne jedno ci si postu preberu alebo nie... Ja som nechala kopiu prevadzkarovy aj moj priatel snim volal ze ako sa veci maju a najviac ma zaskocilo ze mal tu drzost sa opytat preco to chcem riesit takouto cestou a jednoducho mu bolo povedane ze nesplnil svoje povinnosti kt.mal a pri opakovanych vyzvah mi za dva mesiace nebol schopny dorucit papiere ktore mal.... V papieroch soji:
Vec: oznamenie o trvani na dalsom zamestnavani
Dna XY som nastupila do prace na poziciu casnik/barman v prevadzke XY, pracovnu zmluvu sme uzavrreli dna XX.

Dna XY ste somnou ako zamestnavatel ukoncili pracovny pomer v skusobnej dobe ustnou vypovedou. Vypoved nebola vykonana pisomne, ani do dnesneho dna mi nebola dorucena, vratane potvrdenia o zamestnani a inych podkladov k ukonceniu pracovneho pomeru v sulade s ustanovenia v zakonnika prace.

Tymto vam podla paragrafu 79 v spojeni s parafrafom 80 Zakonnika prace oznamujem, ze rozviazanie mojho pracovneho pomeru povazujem za neplatne a trvam na svojom dalsom zamestnavani a pridelovani prace podla pracovnej zmluvy.

Kedze pk tomto praconom ozmanemi moj pracovny pomer trva nadalej, ste mi povinni poskytnut nahradu mzdy, kt.mi patri v sume mojho priemerneho zarobku odo dna tohto oznamenia az do casu, kym mi neumoznite pokracovat v praci, resp.kym sud nerozhodne o skonceni pracovneho pomeu.

Naviac, dopytom v SP som zisila, ze som nebola z vasej strany ako zamestnavatelom prihlasena v SP.

V pripade ze mi neumoznite pokracovat v praci, budem sa domahat urcenia neplatnosti dohody o skonceny pracovneho pomeu spolu s narokom na nahradu uslej mzdy na prisluskom sude.


Toto im bolo poslane a uplne kaslu nato...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

prevádzkar prevzal list podpisom s pečiatkou?
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

nie lebo tam nebol a ostatny co tam pracuju sa boja taketo veci preberat tak preto sa volalo prevadzkarovy... a kopiu sme odoslali postou takze mam podaci listok...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

to je dobre, že si to poslala poštou doporučene.. no tak teraz nech právnička kona... a podaj to na ten inšpektorát..
0 0
Tothova.Kitti Tothova.Kitti

Tothova.Kitti je offline (nepripojený) Tothova.Kitti

ja som aj pravnicke povedala ze pokial sa neuvedomia a nedaju mi to co mi patri a nezaplatia odvody tak zalobu nestiahnem a este k tomu ich udam na IP... ako ja nechapem naco podnikaju ked to nevedia...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať