Zavrieť

Porady

dialničná známka

Ahojte, mám blok, kde je uvedené benzín a kúpa dialničnej známky, zaučtujem to ako 501,343 benzín a známka 518, na bloku nie je DPH pri známke. Alebo to treba dať na NBO 381?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    DPH z dialničnej známky sa uplatlňuje na základe zadnej strany, na ktorej je to nalepené. to treba priložiť k dokladu o kúpe

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    katka 23 Pozri príspevok
    DPH pre DN je uvedené na DN, ja si DN skopírujem a priložím k dokladu o kúpe
    Kopia DN ti ako doklad na uplatnenie DPH nestaci, musis prilozit originalnu zadnu stranu, ktora ostane po odlepeni DN.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    miška06 Pozri príspevok
    Ahojte, mám blok, kde je uvedené benzín a kúpa dialničnej známky, zaučtujem to ako 501,343 benzín a známka 518, na bloku nie je DPH pri známke. Alebo to treba dať na NBO 381?
    ak ste kúpili dialničnú nálepku na rok 2012 v decembri 2011, tak ja by som zaúčtovala takto:

    v decembri 2011: nákup DN na základe bloku 381/211 v celkovej sume
    1.1.2012: interný doklad + priložená zadná časť DN 518/381, 343/381

    miška06 je offline (nepripojený) miška06

    miška06
    Môžem sa opýtať, prišli mi dobropisy na službu môžem to zaúčtovať ako 518 AU,343/321 a mám aj dobropis na tovar to som dala zase 504,343/321, samozrejme s minusom. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miška06 Pozri príspevok
    Môžem sa opýtať, prišli mi dobropisy na službu môžem to zaúčtovať ako 518 AU,343/321 a mám aj dobropis na tovar to som dala zase 504,343/321, samozrejme s minusom. Ďakujem.
    Si

    Talabova je offline (nepripojený) Talabova

    Talabova
    Prosím Vás pekne viete mi poradiť ohľadom účtovania DZ? Naša účtovníčka ju účtuje na 548 ak je zahraničná a na 518 slovenskú ročnú. Študujem audítorstvo a tam nás zasa učia účtovať na 538... tak už tomu fakt nerozumiem...
    Ďakujem.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Talabova Pozri príspevok
    Prosím Vás pekne viete mi poradiť ohľadom účtovania DZ? Naša účtovníčka ju účtuje na 548 ak je zahraničná a na 518 slovenskú ročnú. Študujem audítorstvo a tam nás zasa učia účtovať na 538... tak už tomu fakt nerozumiem...
    Ďakujem.
    tak na škole sú trochu mimo...538 už dávno neplatí. tuším od 1.1.2006 sa DN neberie ako cenina a účtuje sa na 518

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Talabova Pozri príspevok
    Prosím Vás pekne viete mi poradiť ohľadom účtovania DZ? Naša účtovníčka ju účtuje na 548 ak je zahraničná a na 518 slovenskú ročnú. Študujem audítorstvo a tam nás zasa učia účtovať na 538... tak už tomu fakt nerozumiem...
    Ďakujem.
    Zahraničná DN 538, tuzemská 518- je to poskytnutie služieb Dialničnej spoločnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.