Zavrieť

Porady

preplatenie nevyčerpanej dovolenky

dobrý deň,prosím o radu, zamestanec má nárok na RD 25 dní , k 31,12,2011 má zostatok 39 dní./ rok 2010 ,2011/ Ako postupovať ďalej,čo preplatiť,čo preniesť,prac.pomer trvá naďalej, ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    rok 2010 = 14 dni dovolenky, v januari mu mozes preplatit 5 dni, 9 dni mu prepadne
    rok 2011 = 25 dni dovolenky, ktoru moze cerpat do konca roka 2012

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    duľa Pozri príspevok
    môžem urobiť kombináciu 9 dníRD za 12/2011 a 5 dní preplatiť ?
    A pracovnik 9 dni v decembri vycerpal?
    Alebo riadne pracoval cely mesiac?
    Co urobis v takom pripade s odpracovanymi dnami?

    mendelina je offline (nepripojený) mendelina

    mendelina
    Chcela by som k tejto téme opýtať, že preplatenie dovolenky v takomto prípade je možné len vtedy ak nevyčerpaná dovolenka z roku 2010, ktorá sa mohla čerpať do konca roka 2011, presahuje výmeru štyri týždne. Podľa mňa v tomto prípade nie je dôvod na preplácanie, teda aspoň ja tomu tak rozumiem a čo čítam komentáre k ZP ohľadom tejto témy tak by to mala byť takto, ale preverené s nejakým odborníkom to nemám.

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    mendelina Pozri príspevok
    Chcela by som k tejto téme opýtať, že preplatenie dovolenky v takomto prípade je možné len vtedy ak nevyčerpaná dovolenka z roku 2010, ktorá sa mohla čerpať do konca roka 2011, presahuje výmeru štyri týždne. Podľa mňa v tomto prípade nie je dôvod na preplácanie, teda aspoň ja tomu tak rozumiem a čo čítam komentáre k ZP ohľadom tejto témy tak by to mala byť takto, ale preverené s nejakým odborníkom to nemám.

    Ustanovenie § 116 ods. 2 Zákonníka práce sa vzťahuje iba na zamestnancov, ktorí majú dovolenku viac ako štyri týždne základnej dovolenky, teda nie na tých, ktorý majú nárok iba na 4 týždne dovolenky.</SPAN></SPAN>

    Zostatok 14 dní z roku 2010 /v roku 2010 mal nárok na dovolenku v počte 25 dní/, tak potom 5 dní dovolenky (zo 14) - na tieto sa vzťahuje ustanovenie § 116 ods. 2, budú preplatené a 9 dní (zo 14 dní z roku 2010) prepadnú. </SPAN></SPAN>

    tanusik je offline (nepripojený) tanusik

    tanusik
    Ahojte,
    nášmu zamestnancovi zostala dovolenka ešte z roku 2009, nakoľko v r. 2010 si ju nestihol do konca roka vyčerpať, pretože od polovičky roka 2010 do polovičky 2011 (čiže rok) bol na PN. Myslím si, že tá dovolenka z roku 2009 mu asi prepadne. Či ..?
    Za rok 2010 mu patrí dovolenka iba za tých odpracovaných necelých 6 mesiacov, alebo plná výmera, v jeho prípade, 25 dní? podobne aj v roku 2011. Ale tú dovolenku z 2010 si tiež nestihol do 31.12.2011 vyčerpať. Čiže aspoň tú dovolenku z r.2010 (tých 5 dní presahuj.základ. výmeru) mu preplatíme teraz v januári v decembrovej výplate....? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tanusik Pozri príspevok
    Ahojte,
    nášmu zamestnancovi zostala dovolenka ešte z roku 2009, nakoľko v r. 2010 si ju nestihol do konca roka vyčerpať, pretože od polovičky roka 2010 do polovičky 2011 (čiže rok) bol na PN. Myslím si, že tá dovolenka z roku 2009 mu asi prepadne. Či ..?
    Za rok 2010 mu patrí dovolenka iba za tých odpracovaných necelých 6 mesiacov, alebo plná výmera, v jeho prípade, 25 dní? podobne aj v roku 2011. Ale tú dovolenku z 2010 si tiež nestihol do 31.12.2011 vyčerpať. Čiže aspoň tú dovolenku z r.2010 (tých 5 dní presahuj.základ. výmeru) mu preplatíme teraz v januári v decembrovej výplate....? Ďakujem
    kolko prac.dní (vrátane sviatkov) trvala PN-ka? Aký je ročný nárok zamestnanca na dovolenku ?

    tanusik je offline (nepripojený) tanusik

    tanusik
    Jaj, tak to ti teraz presne nepoviem koľko prac. dní (z hlavy to neviem,to mám v práci v PC), ale bol na PN od 19.7. 2010 do 18.07.2011, čiže rok a má nárok na 25 dní...

    preplatenie nevyčerpanej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.